Serie A: Mercato 2012

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Mercato którego z włoskich klubów uważasz za najbardziej udane?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 13:49

yanquez pisze:Świetny przykład ukazujący od strony księgowej różnicę między wykupem "na raty", a innymi formami (współwłasność, czy wypożyczenie o obowiązkiem wykupu). Roma zapewne nie dałaby rady się zbilansować, więc przerzucili sobie 4,5 bańki na przyszły rok. Podobnie jak my z Asamoah i Islą, tyle, że oni mieli na ten sezon więcej niż warta była połówka.
Tyle że Juve na upartego nie musi wykupic Isli i Asamoah a oni już większość za Destro dali, więc nawet jak się nie sprawdzi to go kupią


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 13:59

@D@$ pisze:
yanquez pisze:Świetny przykład ukazujący od strony księgowej różnicę między wykupem "na raty", a innymi formami (współwłasność, czy wypożyczenie o obowiązkiem wykupu). Roma zapewne nie dałaby rady się zbilansować, więc przerzucili sobie 4,5 bańki na przyszły rok. Podobnie jak my z Asamoah i Islą, tyle, że oni mieli na ten sezon więcej niż warta była połówka.
Tyle że Juve na upartego nie musi wykupic Isli i Asamoah a oni już większość za Destro dali, więc nawet jak się nie sprawdzi to go kupią
Yeeeee!
Znalazłeś różnicę między współwłasnością, a wypożyczeniem z obowiązkiem wykupu. Good job :ok:

Poważnie:
Pytałeś dlaczego 11,5 + 4,5, to Ci napisałem. Przerzucanie kosztów.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 14:18

Robaku pisze:Wiele zmian też we Fiorentinie, ale wygląda to jakościowo ciekawie. Nie wydaję się, żeby zawodnicy, którzy odeszli byli dużo lepsi od tych nowoprzybyłych.
Szkoda Behramiego ale pewnie sam chciał odejść i kontrakcik też miał spory (w końcu ściągnęli go z Anglii). Fiorentina robi dobrą robotę, myślę że to wypali w przyszłym sezonie i będą się ocierać o pierwszą szóstkę.

Z cyklu "funny story" - Juventus oddaje Aquilaniego i bierze Pirlo - Milan oddaje Pirlo i bierze Aquilaniego, żeby po sezonie go oddać i wziąć Montolivo - Fiorentina oddaje Montolivo i bierze... tak, Aquilaniego :smile:


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 14:32

Ouh_yeah pisze:Z cyklu "funny story" - Juventus oddaje Aquilaniego i bierze Pirlo - Milan oddaje Pirlo i bierze Aquilaniego, żeby po sezonie go oddać i wziąć Montolivo - Fiorentina oddaje Montolivo i bierze... tak, Aquilaniego :smile:
Ale oficjala jeszcze nie ma.

A Fiorentina zrobiła wcześniej bardzo dobry transfer - Matias Fernandez za 4 mln euro :bravo: Czyżby szukali zastępcy dla Stefanka? :)


christian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2011
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 14:34

Niespecjalnie rozumiem ten ruch ze strony Romy. Jaki sens był wcześniej sprzedawać Boriniego do The Reds, a teraz kupować Destro ze Sieny, i to jeszcze za większą kasę?

Dokładnie ten sam rocznik, miniony sezon, przynajmniej pod kątem statystyk, bardzo zbliżony. I również to właśnie Fabio zebrał w swojej karierze imo więcej doświadczenia, już od Chelsea poczynając, i również to właśnie on ostatecznie załapał się do kadry kosztem Mattia (to się w ogóle odmienia..?) na Euro. O co więc w tym chodzi?


Bo ja jestem Puk Koleżka,
We mnie wielka radość mieszka.
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 14:34

Mietson pisze:A Fiorentina zrobiła wcześniej bardzo dobry transfer - Matias Fernandez za 4 mln euro :bravo: Czyżby szukali zastępcy dla Stefanka? :)
Nie no, chyba nie dla Joveticia :doh: Fernandez to typowy środkowy pomocnik. Bardziej Montolivo, ale biorąc pod uwagę prawdopodobny transfer Aquilaniego można to także uznać za uzupełnienie dziury po Behramim, choć to nieco inni zawodnicy.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 20:57

Roma negocjuje kolejny transfer. Zamparini chce wyjaśnienia sprawy Balzarettiego do końca tygodnia, więc wszyscy się śpieszą. Najwięcej daje Napoli, bo 5 mln, ale jak sam wspomniał właściciel Palermo, Federico, powiedział mu, że jeżeli ma gdzieś zostać wytransferowany we Włoszech to chce pomieszkać w Rzymie. Roma ponoć obecnie oferuje kasę zbliżoną do 4,5 mln i wszystko powinno się niebawem wyjaśnić.


Sila Spokoju

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2009
Posty: 2355
Rejestracja: 18 marca 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 21:53

A tutaj ciekawy wywiad(a może komedia) z Wojciechem Pawłowskim.



:D


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 22:20

christian~ pisze:Niespecjalnie rozumiem ten ruch ze strony Romy. Jaki sens był wcześniej sprzedawać Boriniego do The Reds, a teraz kupować Destro ze Sieny, i to jeszcze za większą kasę?

Dokładnie ten sam rocznik, miniony sezon, przynajmniej pod kątem statystyk, bardzo zbliżony. I również to właśnie Fabio zebrał w swojej karierze imo więcej doświadczenia, już od Chelsea poczynając, i również to właśnie on ostatecznie załapał się do kadry kosztem Mattia (to się w ogóle odmienia..?) na Euro. O co więc w tym chodzi?
Podobne dywagacje były w temacie "dlaczego Juventus zrezygnował z Immobile i napalił się na Destro". Nie oglądałem zbyt wielu jego popisów ale patrząc na reakcje na rynku transferowym zaryzykuję stwierdzenie że Destro obecnie cieszy się opinią najbardziej utalentowanego włoskiego napastnika młodego pokolenia (po Giovinco, rzecz jasna :-D ).
Gra w kadrze mimo wszystko nie jest tutaj do końca wyznacznikiem, bo nawet jeżeli Prandelli uznał że na ten moment więcej pożytku mogło być z Boriniengo, to wcale nie musi oznaczać że uważa go za większy talent.
Myślę że za rok, najdalej dwa powinniśmy mieć już dość jasny obraz tego co jeden z drugim jest wart.


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 31 lipca 2012, 22:58

Balzaretti już raczej na pewno w Romie. Potwierdził to De Laurentis:

Balzaretti nie chciał przyjść do Napoli, mógł być przydatny dla Mazzarriego, gdyż zdecydowaliśmy, ze jedna grupa grać będzie w Europie, druga w lidze. Byłem już zdecydowany, jednak jeśli on kocha bardzie Romę niż Napoli, oznacza to, że nie był nam przeznaczony. Uda się do Romy.

Swoją drogą - jedna grupa w lidze, druga w Europie, czyli Napoli odpuszcza LE, włosi kontynuują drogę ku dupie Portugalii.

zahor pisze:najbardziej utalentowanego włoskiego napastnika młodego pokolenia (po Giovinco, rzecz jasna :-D )
i najlepszego w całej lidze po Coutinho, rzecz jasna :-D


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 01 sierpnia 2012, 20:05

Borja Valero kolejnym piłkarzem Fiorentiny. Jestem pod wrażeniem, kolejny raz Fiorentina wykorzystuje dobrą okazję. Jestem ciekaw jak teraz będzie wyglądało ich ustawienie?
francois pisze:Nie no, chyba nie dla Joveticia :doh: Fernandez to typowy środkowy pomocnik. Bardziej Montolivo, ale biorąc pod uwagę prawdopodobny transfer Aquilaniego można to także uznać za uzupełnienie dziury po Behramim, choć to nieco inni zawodnicy.
Fernandez to raczej ofensywny pomocnik. Nie jest to piłkarz podobny do Stefanka, który jest nastawiony na strzelanie, ale może go zastąpić w sensie roli w drużynie a nie miejsca na boisku. Teraz, kiedy przychodzi Borja jeszcze mocniej skłaniam się ku temu, że Viola będzie sprzedawać.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2012, 12:45

Mietson pisze:Borja Valero kolejnym piłkarzem Fiorentiny. Jestem pod wrażeniem, kolejny raz Fiorentina wykorzystuje dobrą okazję. Jestem ciekaw jak teraz będzie wyglądało ich ustawienie?
Duże wzmocnienie Violi, jeśli oczywiście Borja szybko zaadoptuje się do gry we Włoszech. Wydaje mi się, że z powodzeniem zastąpi Montolivo.
Goal.com (na podsumowaniu wrzuconym tu przez Alinę) sugeruje 4-3-3, tak chyba grała za Montelli Catania, więc ma to sens.

Viviano

Cassani - Roncaglia - Nastasic - Pasqual

Fernandez - Borja Valero - Della Rocca

Cuadrado - El Hamdaoui - Jovetic?


Obrazek
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2012, 13:19

Ciekaw jestem tej Fiorki w przyszłym sezonie, Fernandez i Valero to oczywiście świetne transfery ale chciałbym jednak też zaznaczyć że Fernandes jest dość łamliwy, w Sportingu co chwila skarżył się na jakieś bóle i wypadał na kilka meczy to co dopiero w Serie A, Valero? Hiszpanie raczej nie radzą sobie we Włoszech ale to nie znaczy że Valero musi od razu być niewypałem.

A jak wygląda ich ogólna sytuacja finansowa i sportowa, mają szansę zakwalifikować się do pucharów w przyszłym sezonie?


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2012, 13:41

Espaneta pisze:A jak wygląda ich ogólna sytuacja finansowa i sportowa, mają szansę zakwalifikować się do pucharów w przyszłym sezonie?
Na kasie raczej nie śpią, a ich ostatnie wzmocnienia to wynik tego, że w tym okienku pozbyli sie paru zawodników.
Co do poziomu sportowego, to ogółem Viola (Przynajmniej zeszłosezonowa) to jedno z większych rozczarowań- kadre mieli na miejsce w pierwszej '8' tymczasem wypadli znacznie gorzej.
Jeżeli obecne wzmocnienia wypalą, a do tego Jove będzie zdrowy a Vargas powróci do dawnej formy, to spokojnie szanse na LE mają. Ale to maksymalne wróżenie z fusów, bo nie tylko oni są w takiej sytuacji, że mieli ugrywać więcej a tymczasem obijają sie gdzieś w drugiej dziesiątce w tabeli.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2012, 14:02

Zaskoczyła mnie Viola w ciągu ostatnich kilku dni. 4 bardzo dobrze zapowiadające się transfery :bravo: I w sumie nie zapłacili za nich kokosów. Praktycznie tylko Della Rocca nie powinien być zawodnikiem pierwszego składu. Reszta będzie decydować o grze Fiołków. Jeśli się sprawdzą - Fiorentina wróci do czołówki. No, chyba że oddadzą Joveticia :D


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
ODPOWIEDZ