Liga Włoska w Canal+

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Inzaghi320

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 czerwca 2008
Posty: 53
Rejestracja: 18 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 13:11

To może by trzeba pomyśleć nad jakąś petycją i wysłać ja do Polsatu, TVP, Orange i Eurosportu może to coś pomorze. Co Wy o tym sądzicie?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 13:20

Inzaghi320 pisze:To może by trzeba pomyśleć nad jakąś petycją i wysłać ja do Polsatu, TVP, Orange i Eurosportu może to coś pomorze. Co Wy o tym sądzicie?
Wątpię, żeby któraś stacja uzależniała płacenie grubych milionów za prawa telewizyjne od tego, czy ktoś przyśle petycję, czy nie.


Obrazek
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 13:35

Prowde godasz, jeszcze nigdy chyba nie było przypadku aby taka petycja była skuteczna, to tylko strata czasu.


xam

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 czerwca 2006
Posty: 124
Rejestracja: 17 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 13:57

Ja dostałem informacje od CP

Kod: Zaznacz cały

Takie sprawy podajemy tylko w oficjalnych komunikatach.
 
pozdrawiamy
Więc może coś tam wynegocjują, chociaż nie ma co liczyć zbytnio.


hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 13:57

Mietson pisze:
hara pisze:Oni mają jakiś problem z głową... W la lidze co tydzień pokazują barce i real i pieją z zachwytu, że mają oglądalność, a ciekaw jestem jak w ich wynikach badań wyglądają mecze villareal-malaga... EPL to inna bajka, najlepsza liga na świecie, wiadomo... We francuskiej skoczyła oglądalność pewnie ze znikomej do niewielkiej i pewnie była stosunkowo tania, to pieją z zachwytu... We włoskiej puszczali do ### wafla raptem dwa mecze na tydzień i to czasami dokonywali takich wyborów, że nie mam pytań. Tu nie patrzyli przez pryzmat ilości kibiców danego klubu, tylko wybierali ich zdaniem atrakcyjne mecze. Spoko, dla fana calcio może i fajnie zobaczyć derby sycylii, ale neutralnych kibiców raczej tym nie przyciągali. A wystarczyłoby puszczać jak w la lidze co tydzień Juve i milan i mieliby oglądalność, bo nie od dziś wiadomo, że liczba kibiców tych drużyn w polsce jest jedną z topowych jeśli chodzi o zagraniczne kluby, ale i to rozwiązanie nie zdałoby egzaminu przy dwóch transmisjach na weekend, za to mając trzeci mecz mogliby sobie cudować ze swoimi atrakcyjnymi meczami, a także puszczać inne derby rzymu i takie tam...kill'em all
Tak, oni mają problemy z głową. Z pewnością to nie jest prawda, że Serie A traci oglądalność, wymyślili to sobie, żeby mieć pretekst do usunięcia jej z ramówki. To wszystko przez to, że w C+ pracują sami fanboje Barcelony i Realu!!!!!!!!!1111111oneoneone

Ludzie, załamujecie mnie niektórzy........
Napisałem Ci dlaczego tracą oglądalność - bo puszczają mecze typu genoa-fiorentina. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie odpisuj na moje posty.


Capo di tutti capi
LukaszACM

Milanista
Milanista
Rejestracja: 20 lipca 2012
Posty: 60
Rejestracja: 20 lipca 2012

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 14:15

A ja tam się cieszę, że Serie A znika z C+. Mam nadzieje, że jakaś inna stacja zdecyduję się jednak na Serie A i podejdzie do sprawy PORZĄDNIE. To co pokazywał C+ z Serie A to po prostu kpina z kibica, ani porządnego studia ani tych spotkań nie było zbyt dużo, jakieś opóźnienia i inne cyrki, za co to płacić im te pieniądze?

W Polsce jest przecież od groma kibiców tej ligi, tyle że w lwiej części są to kibice Milanu, Interu i Juve i te drużyny powinny regularnie być pokazywane plus dodatkowo najciekawsze spotkania mniej popularnych drużyn, do tego porządne studio, analizy, itp.. Przecież to jest liga wicemistrzów Europy, nie dawnych Mistrzów Świata i przy profesjonalnym podejściu do tematu znajdzie się masa chętnych do oglądania.


Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 14:21

hara pisze:Napisałem Ci dlaczego tracą oglądalność - bo puszczają mecze typu genoa-fiorentina. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie odpisuj na moje posty.
Masz pełną rację. Oni sabotują własne pieniądze po to, żeby dyskryminować kibiców Juventusu, Milanu i Interu i tym samym dowieść, że Serie A jest nudna.

Naprawdę, jestem ciekaw czy robiłeś dokładne badania meczów na szczycie oraz meczów między mało popularnymi drużynami skoro tak mówisz. Opierasz swoje przypuszczenia na tym ilu jest przypuszczalnie fanów włoskich drużyn albo ile jest "oburzonych" brakiem Serie A na C+? Jeśli tak, to jest to błąd - pewnie z połowa tych co narzekają wcale nie ma C+ i chce jedynie mieć w necie streama z polskim komentarzem na który potem będzie wylewać żale i wytykać drobiazgowe błędy komentatorom :prochno:
LukaszACM pisze:A ja tam się cieszę, że Serie A znika z C+. Mam nadzieje, że jakaś inna stacja zdecyduję się jednak na Serie A i podejdzie do sprawy PORZĄDNIE. To co pokazywał C+ z Serie A to po prostu kpina z kibica, ani porządnego studia ani tych spotkań nie było zbyt dużo, jakieś opóźnienia i inne cyrki, za co to płacić im te pieniądze?

W Polsce jest przecież od groma kibiców tej ligi, tyle że w lwiej części są to kibice Milanu, Interu i Juve i te drużyny powinny regularnie być pokazywane plus dodatkowo najciekawsze spotkania mniej popularnych drużyn, do tego porządne studio, analizy, itp.. Przecież to jest liga wicemistrzów Europy, nie dawnych Mistrzów Świata i przy profesjonalnym podejściu do tematu znajdzie się masa chętnych do oglądania.
Mi tam do szczęścia nie są potrzebne żadne studia, chociaż spóźnienia to było przegięcie.


YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 14:57

Calcio same jest sobie winne. Daja ciala na kazdym mozliwym froncie.

Po pierwsze marketing ligi. Seria A ma fatalna opinie - korupcja, korupcja i gra na 0-0. Do tego dwa najbardziej medialne zespoly - Juve i Milan walczace o mistrza maja opinie odpowiednio kupujacego mecze i domu starcow. Ja sie ludzia nie dziwie, ze nie chca tego ogladac.

Po drugie podzial praw TV. Wszyscy tu narzekaja na niesprawiedliwy podzial kasy za TV w Primera Division. Jednak podzial tam jest BARDZO sprawiedliwy. Real, Barca przyciagaja ludzi. Reszsta jest dodatkiem by Real i Barca mialy z kim grac. W Seria A trzeba zrobic tak samo. Juve, Milan i Inter musza dostawac jakies 75% calkowitych wplywow. Roma, Lazio, Fiorentina kolejne 10%, reszta ligi niech sie dzieli drobnymi. Taki stan powinien trwac tak dlugo, az wloska liga stanie sie konkurecyjna. Posiadajaca gwiazdy i przyciagajaca przed TV tak jak w latach 90' miliony widzow. Wtedy mozna sie bawic w "sprawiedliwosc spoleczna"

Trzecia sprawa to podatki. Przez chory system podatkow nie ma szans sprwadzac wielkie gwiazdy. Wielkie gwiazdy robia wielkie pieniadze. Kolo sie zamyka.

I po czwarte w Calcio nie ma w tej chwili zadnej wielkiej gwiazdy medialnej. Byl Zlatan ale juz go nie ma. Przecietny 'Janusz' woli usiasc sobie wieczorkiem z piwem w reku, obejrzec mecz Realu/Barcy vs ktos i zastanowic sie czy dzis bedzie 5-0 czy 6-0 i ile bramek strzeli CR/Messi. Weekendowemu fanowi pilki takie nazwiska jak Vidal, Prince Boateng nie mowia nic. Najbardziej rozpoznawalnymi ludzmi w calej lidze sa Robinho, Pato, Cassano, Sneijder i Buffon. To nie sa ludzie ktorzy zmusza kogos do przelaczenia z meczu PSG.

BTW. Seria A przez internet mozna ogladac na ruskich stronach. Tam daja wszystkie mecze Juve, Interu i Milanu praktycznie kazdy w 720p.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
hara

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 listopada 2004
Posty: 708
Rejestracja: 28 listopada 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 15:01

Mietson pisze:
hara pisze:Napisałem Ci dlaczego tracą oglądalność - bo puszczają mecze typu genoa-fiorentina. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nie odpisuj na moje posty.
Masz pełną rację. Oni sabotują własne pieniądze po to, żeby dyskryminować kibiców Juventusu, Milanu i Interu i tym samym dowieść, że Serie A jest nudna.
Naprawdę, jestem ciekaw czy robiłeś dokładne badania meczów na szczycie oraz meczów między mało popularnymi drużynami skoro tak mówisz. Opierasz swoje przypuszczenia na tym ilu jest przypuszczalnie fanów włoskich drużyn albo ile jest "oburzonych" brakiem Serie A na C+? Jeśli tak, to jest to błąd - pewnie z połowa tych co narzekają wcale nie ma C+ i chce jedynie mieć w necie streama z polskim komentarzem na który potem będzie wylewać żale i wytykać drobiazgowe błędy komentatorom Prochno
Boże, widzisz i nie grzmisz.
Co Ty w ogóle za jałową dyskusję prowadzisz, bronisz c+ zamiast zdania Juventino. Pracujesz tam?
Nigdzie nie mówię, że sabotują, ja po prostu stwierdzam fakt, że mają w dupie tę ligę i prowadzą lipną politykę co do tej ligi. "Kolega" z milanu też Ci napisał dlaczego. A swoje przypuszczenia opieram na tym, że sam jestem powiedzmy neutralnym obserwatorem la ligi i dla mnie ciekawszym meczem do obejrzenia byłoby spotkanie atletico-valencia, niż barca-levante, ale do tej ligi nie ma takiego podejścia, bo wiedzą, że kibiców barcy jest pełno i lepiej im wyjdzie puścić ich mecz. Wystarczyłoby takie same podejście przenieść na serie a, gdzie naszych kibiców wcale nie jest mniej niż barcy czy realu. Jesteśmy chyba najlepiej zorganizowaną grupą w Polsce i spotykamy się w licznej ilości w pubach w całej Polsce.
To tyle i przestań już mnie męczyć swoim sarkazmem na siłę.


Capo di tutti capi
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 15:15

hara pisze:Boże, widzisz i nie grzmisz.
Co Ty w ogóle za jałową dyskusję prowadzisz, bronisz c+ zamiast zdania Juventino. Pracujesz tam?
Nie, nie pracuję w cyfrze. Ale mam i jestem z niej zadowolony. Bronię logiki a nie bezsensownych napinek. Zarzucasz im, że puszczają mecz dajmy na to, Palermo - Catania a nie Milan - Cesena a to prawdopodobnie oznacza to, że ten pierwszy mecz obejrzy więcej ludzi. Ty natomiast twierdzisz coś zupełnie innego i prawdopodobnie się mylisz. To jest jak pewna dyskusja z gościem co się upierał, że stadion powinien być większy - skąd on to może wiedzieć? Ja myślę, że oni dobrze wiedzą ilu ludzi obejrzało mecze Juventusu a ilu Barcelony i stąd wyciągnęli wnioski.

Niby masz rację, że mają w pupie tą ligę ale to dlatego, że nie jest to ich sztandarowy produkt. Wiadomo, że większość kupuje cyfrę bo jest cała polska ekstraklasa, liga angielska, którą lubią oglądać chyba wszyscy a także hiszpańska, w tym mecze Barcy i Realu - obecnie chyba najbardziej medialnych drużyn świata. Zarówno Ligue 1 jak i Serie A to takie dodatki dla mniej licznych abonentów.

Po prostu pogódźcie się z tym, że wszyscy jako fani "nie-mainstreamowej" calcio jesteśmy hipsterami :prochno:


SerieA2013

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 sierpnia 2012
Posty: 1
Rejestracja: 11 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 16:09

Niedawno Canal + poinformowało nas jakoby nie mieli zamiaru dłużej transmitować rozgrywek Ligi włoskiej z powodu zbyt drogich kosztów transmisji oraz małej ilości widzów. W zamian za to chcą transmitować Ligue 2 oraz Puchar Francji. Pokażmy władzom Canal + że polscy kibice włoskiej ligi istnieją, dalej chcą ją oglądać oraz to że wcale nie jest nas tak mało. Dlatego apeluję do was kibice Interu, Juventusu, Milanu oraz innych wielkich klubów włoskich ale też do tych którzy woleliby oglądnąć Serie A niż Ligue 2. Klikajcie "lubię to", dodawajcie do znajomych, piszcie komentarze. Pokażmy że Serie A nadal trzymają poziom i dalej chcemy je oglądać.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100004205850959


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 16:18

Zgadnijcie, ile meczów premeirship w za tydzień pokaże Anal +
Pięć :lol:


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7315
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 11 sierpnia 2012, 16:25

tak samo by było jakby mieli Serie A i ona grała w ten weekend... najlepsze mecze ligi włoskiej były w sobotę a to kolidowało z ligą hiszpańską a dokładniej z realem lub barceloną więc jak mogła być oglądalność? po 1 Seria A puszczali wtedy w gorszym i mniej dostępnym kanale przez co z założenia musieli mieć mniejszą oglądalność a po 2 większość januszów i tak wybrała messiego niż potyczkę nawet milanu z interem i taka jest prawda...

SA nie konkurowała z francuską tylko z hiszpańską i stąd problem...

ps. po cichu liczę na Orange Sport ;)


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Teo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 września 2007
Posty: 96
Rejestracja: 15 września 2007

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 09:18

Najwięcej zależy od ceny z transmisje jakiej żądają władze Serie A-jeżeli zejdą z niej to być może ktoś się zdecyduje zakupić
Generalnie Canal Plus patrzy na oglądalność + kasa za prawa.
Zdecydowanie najwięcej osób ogląda polską Ekstraklasę(np. gdy w tym samym czasie był mecz Legia-Wisła i Arsenal-Tottenham ten pierwszy wybrało ponad 200 tysięcy,a drugi niewiele ponad 10 000 osób),a potem są ligi z gwiazdami czyli angielska,hiszpańska i dopiero na końcu włoska.Francuska z urzędu być musi bo i Canal + francuski jest, a teraz szejkowie,gwiazdy,PSG więc tak wykalkulowali.
Jednak główny jaki podali to pieniądze z tytułu praw


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 12 sierpnia 2012, 10:34

Gdyby otwierali kanały jak w N było swego czasu to i wilk syty i offfca cała. Szkoda, że było tak jak mówicie, leciały jakieś Reale czy Manchestery no to liga włoska beee i mamy 1 mecz... A angielskich przez weekend 5.


ODPOWIEDZ