Wszystko o FC Genoa 1893

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Gruppo Brusco

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2008
Posty: 183
Rejestracja: 18 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2009, 13:29

Mi wychodzi na remis :-D
Ibrahimovic-Amauri 1-0
Milito-Iaquinta 2-0
Balotelli-Cassano/Trezeguet 2-1
Crespo/Cruz-Del Piero 2-2

Zresztą... o Cassano w Juve raczej nie macie co marzyć, bo kupno Diego poważnie nadszarpnie finanse. Chyba, że Trezegol pójdzie gdzieś za pokaźne pieniądze.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 15 maja 2009, 13:35

Nie od dziś wiadomo, że Treze zapewne odejdzie, do tego Gigli wypowiadał się, iż po transferze Diego zostaną pieniądze na kolejne ruchy transferowy. Warto pamiętać również o zarobku ze współwłasności i zbędnych zawodników (Tiago/Poulsen, Trez).
Biorąc pod uwagę, że Cannavaro będzie za darmo, do obsadzenie zostają dwie pozycje: prawy obrońca i ew. następca Treze. W drugiej roli widzę właśnie Cassano.
Ja tą punktację widziałbym nieco inaczej, ale mniejsza o większość.
Odbiegliśmy od tematu.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
Gruppo Brusco

Interista
Interista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2008
Posty: 183
Rejestracja: 18 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2009, 13:43

Odbiegliśmy, ale przynajmniej się nieco ruszył od czasu meczu Genoa-Inter :rotfl:
Żeby nie było off-topa napiszę, że w niedzielę Genoa podejmie u siebie Chievo Verona i pewnie zdobędzie 3 punkty. Fiorentina podejmie u siebie Sampdorię i raczej też wygra, dlatego walka o 4 miejsce będzie bardzo emocjonująca.


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2009, 13:47

Sel pisze:

a to nie jest przypadkiem spalony? od kiedy mozna podawac do gracza stojacego dalej niz podajacy?

A dlaczego miałby być spalony? Nie można podawać do gracza będącego bliżej bramki niż podający, tylko że nie wiem co to ma do tej sytuacji, skoro gracz podający był bliżej od drugiego o co najmniej metr :roll:
Gruppo Brusco pisze:Odbiegliśmy, ale przynajmniej się nieco ruszył od czasu meczu Genoa-Inter :rotfl:
Mecz Genoa-Inter był 7.03.2009, a posty pojawiały się tu również w takich datach, jak:
15.03.09
18.03.09
13.04.09
15.04.09
03.05.09
05.05.09

Więc Twoja złośliwość nie udała się. Następnym razem bardziej się postaraj. A o absurdzie tematu decydują (na szczęście) administratorzy, a nie Ty.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2009, 10:52

Nie wiem czy widzieliście felieton na polskiej stronie Genoi przed meczem z Romą: http://genoapoland.activh.pl/index.php?id=90

Nie spodziewałem się tam takiego syfu. Naszemu obecnemu trenerowi też się dostało od "pseudoznafcy", autora felietonu.

A pod spodem w komentarzach oczywiście obrzucanie się błotem przez fanów Calcio :D


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2009, 11:32

Genoa na pewno podniosła poziom Serie A, ale po tym piątym miejscu w poprzednim sezonie tym przypadkowym fanom się w tyłkach poprzewracało. Felieton jest oczywiście kretyński i administrator tej strony jest równie żałosny co autor skoro zdecydował się coś takiego zamieścić na swojej stronie. Sam Tottiego nie lubię, ale na pewno nazywanie go emerytowanym dziadem to gruba przesada. Zero obiektywizmu, a tego nienawidzę. Czekam na podobny przed meczem z Juventusem, Ciro się już dostało. Kto następny? Del Piero? Emerytowany dziad bez osiągnięć który nie potrafi nic tylko strzelać wolne i karne :smile:.


Nadziej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2003
Posty: 948
Rejestracja: 27 października 2003

Nieprzeczytany post 25 sierpnia 2009, 12:46

Karnych tez nie potrafi strzelac jak pokazal mecz z AV ;p. Calkiem ciekawa stronka. Nie wiedzialem, ze Genoa ma az tak fanatycznych kibicow w Polsce :)


Make friends for life or make hardcore enemies!
Amaranto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2009
Posty: 66
Rejestracja: 09 lipca 2009

Nieprzeczytany post 26 sierpnia 2009, 18:36

z wikipedii
Obecnie najważniejszymi grupami kibicowskimi w Genoi są "Vecchi Orsi" oraz "Ottavio Barbieri". Wcześniej istniała również grupa o nazwie "Fossa dei Grifoni", a ważną rolę odgrywały też "Kapovolti" i "Ragazzi Certoza". Fani zespołu wyznają poglądy lewicowe.

I tak trzymać!


figc1898

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2003
Posty: 502
Rejestracja: 04 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2009, 00:54

Genoa pokazała dziś piękny futbol. I mimo czerwonej kartki dla Criscito w pierwszej połowie (28. minuta) nie załamali się i szli do przodu i wygrali. W 42 minucie Napoli strzeliło gola a uczynił to Hamsyk. Jeszcze przed przerwą czerwoną dostał też zawodnik Napoli, Campagnaro za faul w polu karnym. Jedenastkę przed przerwą w 51 minucie pierwszej połowy wykorzystał Floccari. W drugiej najpierw znakomite uderzenie Mesto. Bramka podobna do tej co strzelił Eto'o z Parmą. Na 3:1 podwyższył weteran Crespo. W końcówce meczu znów faul w polu karnym i czerwień dla Aronicy. Z karnego na 4:1 wynik ustala Kharja. Naprawdę Genoa pokazała klasę.


Obrazek
Obrazek
jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 września 2009, 09:20

ten drugi karny z kapelusza i jeszcze ta czerwona, ehh...


JuveLethal

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 listopada 2003
Posty: 561
Rejestracja: 14 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2009, 10:23

Wczorajszy meczyk jak zwykle pelen emocji - 3 czerwone kartki , chociaz wg mnie to Tagliavento za bardzo sypie tym czerwem - ktory to raz wyciaga je a nie musi. Oba faule w polu karnym na pewno do czerwonej sie nie kwalifikowaly... ale on widzi chyba inaczej wszystko.


Obrazek


Ja juz dawno powiedzialem sobie ze musze ogladac wszystkie spotkania Genoi, szczegolnie u siebie, bo ich mecze sa zawsze pelno emocji, no i ta atmosfera na stadionie - cos wspanialego.

Nie moge sie doczekac juz derbow, kto ogladal ostanie ( cyt. Compagnioni - " Attenzione ! Due contro... zero " :P ) to wie. To byl mecz. Kto ma mozliwosc obejrzenia polecam kazde mecze Genoi. Zespol naprawde staje sie mocnym filarem.

Kiedy odszedl Milito pomyslalem " no to sie skonczyla sila Geno " ale gracze typu Mesto czy Floccari daja rade !


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 14 września 2009, 17:43

Oglądałem ten mecz w całości i muszę przyznać że sędzia rozruszał trochę widowisko tymi czerwieniami. Po pierwszej czerwonej kartce dla Criscito (bezpośrednio czerwona więc popauzuje sobie m.in mecz z Juventusem) Napoli musiało wykorzystać przewagę i bramkę strzelił Hamsik po świetnym zagraniu Quagliarelli. Największy wpływ na wynik miał moim zdaniem Campagnaro. Dlaczego? Pod koniec pierwszej połowy kopnął leżącego Amelie w jednej z akcji (nieumyślnie), przez co bramkarz Genoi poleżał sobie parę minut na boisku, następstwem tego było doliczenie przez arbitra aż pięciu minut do pierwszej połowy. Efekt? 49 minuta (pierwszej połowy) - rzut karny i czerwona kartka dla Campagnaro, 1:1 i siły wyrównane. Druga połowa to już popis Genoi. Świetny gol Mesto, bramka Crespo i karny którego jak dla mnie nie było wykorzystany przez Kharję. Genoa będzie silna w tym sezonie, to pewne i mam nadzieję że w piątej kolejce ich nieco ostudzimy.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 14 września 2009, 23:00

pokonana Roma i Napoli swiadcza o Genoi ze jest w wysmienitej formie. narazie Genoa i Juve robia najwieksze wrazenie po tych 3 kolejkach. nie mozna zapominac rowniez o Interze ktory jest tylko 2 oczka za nami.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 16 września 2009, 20:16

marcinek pisze:pokonana Roma i Napoli swiadcza o Genoi ze jest w wysmienitej formie. narazie Genoa i Juve robia najwieksze wrazenie po tych 3 kolejkach. nie mozna zapominac rowniez o Interze ktory jest tylko 2 oczka za nami.
Szczerze mówiąc, nieco zlekceważyłem Genoę, jej szanse w tym sezonie na Ligę Mistrzów. Mimo to wydaje się, że może być coś z tego mimo, że w składzie nie ma już Motty czy Milito. Wiadomo, jest to dopiero początek sezonu, lecz właśnie ten początek mają bardzo dobry.


yosdu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 34
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 września 2009, 15:18

wlasnie chievo nam pokazuje jak zagrac z genoa:) 2 bramki w pierwszych 10minutach chyba ustawia mecz. cos czuje ze po tej kolejce bedziemy samodzielnymi liderami serie a


ODPOWIEDZ