Wszystko o FC Genoa 1893

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2012, 10:01

Muszę przyznać, że cała sytuacja jest dość zabawna. Jeszcze w zeszłym roku kibice Genoi biegali po mieście z trumną Sampy, a teraz czeka ich ten sam los. Jak to było... "Nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku"?

A co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? Że w świat idą takie wiadomości, a o pojedynkach Juventusu z Milanem i pasjonującej końcówce w Serie A próżno szukać. Znowu będzie można poczytać jak to we Włoszech jest źle, a o serii bez przegranej Juve cisza.


mateo369

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2006
Posty: 1861
Rejestracja: 18 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2012, 10:07

kuriozum nie kuriozum ale teraz mogą być bardziej zmotywowani niż nasi po rozmowie z Conte :smile: w ogóle bym się nie zdziwił, jakby ugrali jakieś punkty z Milanem, no na pewno bym się za to nie obraził :wink:


"Freddy believes if a fridge falls in front of you, it's your job to get out of its way. I believe it's the fridge's job to get out of mine." - Frank Underwood
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 10:44

A orientuje się ktoś jak tam sobie radzi Veloso? Bo w Sportingu był znaczącą postacią i grał kapitalnie, teraz o nim słuch zaginął i nie wiem czy po prostu zgasł czy siedzi na ławie czy co :?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 10:54

Espaneta pisze:A orientuje się ktoś jak tam sobie radzi Veloso? Bo w Sportingu był znaczącą postacią i grał kapitalnie, teraz o nim słuch zaginął i nie wiem czy po prostu zgasł czy siedzi na ławie czy co :?
Zabawię się w mojego forumowego kolegę i zarzucę czymś z whoscored.
Nie, Veloso nie siedzi na ławce, gra w pierwszym składzie. Jest trzeci w drużynie pod względem średniego ratingu, po Palacio i Gilardino. Grając najczęściej defensywnego pomocnika lub środkowego pomocnika zaliczył 2 gole i jedną asystę. To tyle z teorii, niezbyt często oglądam Genuę

Fan Valencii? Miło :)


Obrazek
Marianb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 kwietnia 2004
Posty: 246
Rejestracja: 11 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 11:22

Genoa kiedyś sobie radziła całkiem, całkiem... nawet jak Diego Milito od nich odszedł. Początki sezonu mieli spoko zawsze. Oni są pod ściana, więc prawdopodobne, że Milanowi postawią opór.
Tak na marginesie to nie do pomyślenia że Genoa i Fiorentina są w "ogonie" tabeli. Przecież oni mają potencjał żeby być minimum w środku tabeli. Fiorentina często miała szansę na puchary...


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 11:39

Marianb pisze:Genoa kiedyś sobie radziła całkiem, całkiem... nawet jak Diego Milito od nich odszedł. Początki sezonu mieli spoko zawsze. Oni są pod ściana, więc prawdopodobne, że Milanowi postawią opór.
Tak na marginesie to nie do pomyślenia że Genoa i Fiorentina są w "ogonie" tabeli. Przecież oni mają potencjał żeby być minimum w środku tabeli. Fiorentina często miała szansę na puchary...
Di Canio jest trenerem ktory potrafi wyciagac dobre rezultaty więc licze że wywiezie z Mediolanu 1 pkt ;p


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:23

Dzięki pumex ale z tych statystyk to widzę że jednak nie bardzo mu się wiedzie, tylko 2 gole i 2 asysty to straszna bida. W Sportingu też grał jako def. pomocnik a jednak często pakował bramki i notował asysty (zresztą te jego uderzenia to jest coś pięknego :oops: ) chyba faktycznie przygasł bo jak czasem zobaczę mecz repry Portugalii to jednak nie ma tej lekkości w grze, jest wolny i ociężały, zupełnie inny Veloso niż z czasów Sportingu, szkoda że odszedł do Włoch.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:30

Espaneta pisze:zupełnie inny Veloso niż z czasów Sportingu, szkoda że odszedł do Włoch.
Wiesz, to chyba nie jest do końca tak, że grał świetnie w Sportingu, przeszedł do Italii i to zepsuło jego karierę. Zastanawiające jest samo to, że dołączył do średniaka (obecnie to nawet za dużo powiedziane) SerieA zamiast do czołowego zespołu czy to z Wloch, czy to z Hiszpanii czy z Anglii, a tak pewnie by było, gdyby był piłkarzem naprawdę dobrym. Malo tego, jak sam zauważyłeś, w Genui nie gra fajerwerków (chociaż słabo też nie), więc myślę, że jednak jest coś nie tak z jego potencjałem i umiejętnościami i nie chodzi tu o szkodliwy wpływ Włoch na zawodnika

Poza tym, jeśli jesteś fanem tylko Valencii (a nie Juve), to zgłoś się do admina/moda o zmianę rangi na.. Valencionista? Nietoperzysta? :wink: Bo dziwnie wygląda "Juventino" nad herbem Valencii :P
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2012, 17:45 przez pumex, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:43

Tak ale warto również zauważyć że Genoa wtedy ściągnęła innych solidnych grajków i wydawało się że mają jakiś tam projekt budowania klubu a Veloso miał być całym mózgiem tej operacji, jak dla mnie to nawet kusząca była wtedy ta propozycja, tym bardziej że no Veloso jakimś wymiataczem nie jest ale na pewno w Sportingu był jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie, zresztą jest kadrowiczem Portugalii a tego raczej nie trzeba tłumaczyć :D No ale też trzeba powiedzieć że mimo wszystko jest dobrze zbudowany to Italia nie jest najlepszym kierunkiem do piłkarzy tego typu jak dla mnie ;P




8)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:51

Espaneta pisze:Veloso jakimś wymiataczem nie jest ale na pewno w Sportingu był jednym z najlepszych środkowych pomocników na świecie, zresztą jest kadrowiczem Portugalii a tego raczej nie trzeba tłumaczyć :D
Gruba przesada. W okresie jego gry w Sportingu, mimo iż faktycznie grał dobrze, znalazłbym pewnie z 15-20 bankowo lepszych zawodników na jego pozycji.
Espaneta pisze:No ale też trzeba powiedzieć że mimo wszystko jest dobrze zbudowany to Italia nie jest najlepszym kierunkiem do piłkarzy tego typu jak dla mnie ;P
Nie bez przyczyny mówi się, że SerieA jest najbardziej wymagającą i trudną do przystosowania się ligą. Już wielu było takich, co rokowali dobrze, ale realia ligi włoskiej ich przerosły.
Ja jednak dalej pozostanę przy swoim i twierdzę, że Veloso w Portugalii był po prostu lekko przereklamowanym piłkarzem. Wszak zawsze łatwiej gra się w ojczystej lidze.

Poza tym, jeśli jesteś fanem tylko Valencii (a nie Juve), to zgłoś się do admina/moda o zmianę rangi na.. Valencionista? Nietoperzysta? :wink: Bo dziwnie wygląda "Juventino" nad herbem Valencii :P Aha, w swojej wypowiedzi (kontroler) w temacie o Barcelonie dopisz jakiś szerszy komentarz, bo dostaniesz kartkę od moda właśnie za brak komentarza (trzeba pomagać fanom Valencii, nie?)
alina pisze:Z ciekawości sprawdziłem i wyszło, ze "valencianista". Ładnie brzmi.
Faktycznie ładnie :)
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2012, 17:58 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:53

pumex pisze:Poza tym, jeśli jesteś fanem tylko Valencii (a nie Juve), to zgłoś się do admina/moda o zmianę rangi na.. Valencionista? Nietoperzysta? :wink: Bo dziwnie wygląda "Juventino" nad herbem Valencii :P
Z ciekawości sprawdziłem i wyszło, ze "valencianista". Ładnie brzmi. W ogole, okazało się, że pół forum z Hiszpanii najbardziej lubi Valencię. Nieźle.

Genoa nie spadnie. To potwierdzone info.


Espaneta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 kwietnia 2012
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 18:23

pumex pisze:Gruba przesada. W okresie jego gry w Sportingu, mimo iż faktycznie grał dobrze, znalazłbym pewnie z 15-20 bankowo lepszych zawodników na jego pozycji.
Trochę źle się wyraziłem bo najpierw napisałem że nie był wymiataczem a później że był jednym z najlepszych :D Chodziło mi raczej o to że w Portugalii był po prostu w czołówce, był rozpoznawalny, był mózgiem i liderem Sportingu (który wtedy walczył o mistrzostwo a nie tak jak dzisiaj że ledwo co się do LE dostaje) także to też chyba w pewien sposób na niego wpływało. Ale mimo że nie oglądam meczów Genoi to patrząc na jego grę w reprze jestem pewien że Veloso ze Sportingu >>> Veloso z Genoi, po prostu szkoda mi go jest.

pumex pisze:Nie bez przyczyny mówi się, że SerieA jest najbardziej wymagającą i trudną do przystosowania się ligą. Już wielu było takich, co rokowali dobrze, ale realia ligi włoskiej ich przerosły.

Mendieta :cry:
Ale to też działa w drugą stronę, np. włosi to wcale nie potrafią grać w Hiszpanii. Fiore, Corradi, Moretti jedynie Di Vaio trzymał poziom ale akurat on ma warunki i rolę na boisku żeby spełniać się za granicą.

pumex pisze:Poza tym, jeśli jesteś fanem tylko Valencii (a nie Juve), to zgłoś się do admina/moda o zmianę rangi na.. Valencionista? Nietoperzysta? :wink: Bo dziwnie wygląda "Juventino" nad herbem Valencii :P Aha, w swojej wypowiedzi (kontroler) w temacie o Barcelonie dopisz jakiś szerszy komentarz, bo dostaniesz kartkę od moda właśnie za brak komentarza (trzeba pomagać fanom Valencii, nie?)

Taki rygor tu macie? :-D
alina pisze:W ogole, okazało się, że pół forum z Hiszpanii najbardziej lubi Valencię.
:ok:


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 19:59

Valencia to jedyna drużyna z primera division której kibicuję, od dosyć dawna w sumie bo od sesonu przed który ściągneli Aimara (swoją droga jednego zmoich ulubionycvh grajków) :D



Co do samej Genui (nie wiem czy to poprawna forma ale kit) to była bliska urwania punktów Milnowi ale się nie udało.


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 20:15

Mam małą nadzieję, że Marotta skorzysta z letniej okazji, jeśli Genoa spadnie i weźmie do nas Veloso plus Asamoha z Udinese to pomoc byłaby kosmiczna.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2012, 11:03

Ja myślę, że sprawa Veloso i jego słabej dyspozycji jest odbiciem gry całej drużyny. U nas to widać najlepiej: nasz Leoś - gamoń do potęgi w zeszłym sezonie, a dziś solidny zawodnik. Ciężko jest jednemu zawodnikowi grać wyśmienite zawody podczas gdy reszta cieniuje.
Espaneta pisze: Mendieta :cry:
Uwielbiałem tego piłkarza... :)


ODPOWIEDZ