# 2 Mattia De Sciglio

Dyskutuj na temat aktualnych piłkarzy Starej Damy. Oceń formę zawodnika, jego rolę w drużynie, podziel się ciekawostkami.
ODPOWIEDZ
kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2017, 23:03

Sie nam trafil konkretny sabotazysta byly smiechy chichy chachy a teraz jest 2:1 dla milanu w transferach MDS wydaje sie gorszym transferem niz Matri w milanie


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2017, 23:08

kawek pisze:Sie nam trafil konkretny sabotazysta byly smiechy chichy chachy a teraz jest 2:1 dla milanu w transferach MDS wydaje sie gorszym transferem niz Matri w milanie
Nie chcę wszczynać awantury i bronić DS, ale piłka doszła do gościa totalnie wolnego...który strzelił bramkę. Nasza cała obrona grała fatalnie i nie bez powodu straciliśmy 3 bramki.


kawek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2005
Posty: 618
Rejestracja: 06 marca 2005

Nieprzeczytany post 13 sierpnia 2017, 23:17

wloski pisze:
kawek pisze:Sie nam trafil konkretny sabotazysta byly smiechy chichy chachy a teraz jest 2:1 dla milanu w transferach MDS wydaje sie gorszym transferem niz Matri w milanie
Nie chcę wszczynać awantury i bronić DS, ale piłka doszła do gościa totalnie wolnego...który strzelił bramkę. Nasza cała obrona grała fatalnie i nie bez powodu straciliśmy 3 bramki.
Jesli chodzi o gra do przodu to ilosc podan w tyl, bok w przypadku zawodnika z numerem dwa prawdopobnie dwukrotnie przewyzszyla ilosc podan w przod i wrzutek do co gry obronnej to ww ograniczyl sie tlyko do podan w tyl, bok. Jesli z taka latwoscia wchodzi w niego taki kawal drewna jak Lukaku to co bedzie z Rodrigezem Ghuolamem czy Dalbertem


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 00:01

Największym paradoksem jest to, że niektórzy akceptowali De Sciglio jako podstawowego prawego obrońce ze względu na jego walory defensywne - dzięki temu bardziej ofensywni skrzydłowi jak Costa i Bernardeschi mieli mieć więcej swobody niż przy takim np. ofensywnym Alvesie. Tymczasem jego walory defensywne i świetna szybkość w pierwszym meczu pozbawiły nas pucharu. Co gorsza, gość na twardziela nie wygląda, a podobno miewał w Milanie depresje, więc taki debiut raczej nie wzbudzi w nim sportowej złości.
Patrząc na naszą obecną obsade prawej obrony, chyba juz lepiej by było dać temu karaluchowi Alvesowi osobną szatnie z własnym DJem niż zostawać z De Sciglio, Lichym i Barzaglim.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 09:48

Największy talent od czasów de ceglie.


SANCTI PER FIDEM VICERUNT REGNA OPERATI SUNT IUSTITIAM.
Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 10:14

Chłopak jest w klubie 2 miesiące, a część z Was już postawiła na nim krzyżyk, brawo :facepalm:


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
dr.DeV

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 maja 2006
Posty: 980
Rejestracja: 10 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 10:22

Kamil_on pisze:Chłopak jest w klubie 2 miesiące, a część z Was już postawiła na nim krzyżyk, brawo :facepalm:
Nawet miesiąca nie jest. Mi się wydaje, że wydźwignie się na jakiś poziom, ale czy będzie on wystarczający aby wywalczyć a potem utrzymać pierwszy skład? Chciałbym aby prezentowal się przynajmniej jak na Euro 2016 - solidnie.


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 11:20

Tylko,że on nigdy nie grał na poziomie jaki powinien prezentować gracz Juve,więc nie widzę zupełnie szans by nagle na takim poziom wskoczył.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 12:34

dr.DeV pisze:
Kamil_on pisze:Chłopak jest w klubie 2 miesiące, a część z Was już postawiła na nim krzyżyk, brawo :facepalm:
Nawet miesiąca nie jest.
Ale futbol profesjonalnie uprawia chyba trochę dłużej, nie? ;)

Jestem przekonany, że ludzie wątpiący w De Sciglio nie wyrobili sobie o nim opinii na podstawie miesiąca spędzonego w Turynie. Obserwuję Mattię od naprawdę długiego czasu i jego klopsy w trykocie Juve nie są dla mnie żadną niespodzianką.


Obrazek
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 12:41

pumex pisze:Jestem przekonany, że ludzie wątpiący w De Sciglio nie wyrobili sobie o nim opinii na podstawie miesiąca spędzonego w Turynie
No nie wiem, mi się wydaje, że ludzie na forum bardzo często lubią sobie wyrabiać opinię po jednym złym meczu, albo w ogóle tylko i wyłącznie na podstawie nazwiska. Widać to chociażby na przykładach Matuidiego czy N'zonziego. Dla sporej części forum są to jakieś drewniaki, którzy powinni kopać co najwyżej w Lazio. Jakoś średnio chce mi się wierzyć, że chociaż część z tych osób oglądnęła owych zawodników przynajmniej 10-15 razy. Wówczas na pewno mięliby inną opinię. ;)


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 12:52

pablo1503 pisze:
pumex pisze:Jestem przekonany, że ludzie wątpiący w De Sciglio nie wyrobili sobie o nim opinii na podstawie miesiąca spędzonego w Turynie
No nie wiem, mi się wydaje, że ludzie na forum bardzo często lubią sobie wyrabiać opinię po jednym złym meczu
Pewnie tacy też się znajdą, ale niestety na forum panuje tendencja do nierozróżniania 'zagrał słabo' od 'jest słaby' i bardzo często wręcz się wciska, że krytyka po danym meczu oznacza coś więcej, niż wyrażenie niezadowolenia z tego konkretnego występu. Myślę, że podobnie jest w przypadku De Sciglio - ludzie znający jego profil nadal zastanawiają się, jak to możliwe, że na 14. sierpnia zostaliśmy z nim i Lichtem, ale próbuje im się wcisnąć, że oceniają przez pryzmat złości po przegranym finale.


Obrazek
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 12:58

MDS kupiliśmy z co najmniej kilku powodów:
1. Włoch
2. może grać na prawej i lewej
3. Allegri go chciał

niestety nie ma tu punktu: 4. jest świetnym nowoczesnym obrońcą, nawet świetnym obrońcą jest sprawą dyskusyjną ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 14:37

Obrazek
:rotfl:


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 14 sierpnia 2017, 14:42

Dlatego właśnie cieszyliśmy się ze sprzedaży MDS, w ofensywie zero, w defensywie nierówny.

Mattia jest cienki w uszach, wymiana MDS-Conti to majstersztyk.


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 10 września 2017, 16:52

De Sciglio ewidentnie ma pecha.Decyzja o zgłoszeniu go do LM kosztem Szwajcara wyjdzie mu na złe.To jest wręcz absurdalne w wykonaniu klubu i krzywdzące dla Stefana,który w ataku nie jest Alvesem ale w obronie nic mu nie brakuje i jest pewnym elementem monolitu czego nie można powiedzieć o młodym Włochu.

De Sciglio jest za słaby na LM więc na jego pozycji będą grać Howedes i Barzagli a na mecze w lidze karnet dostał Lichtsteiner.


ODPOWIEDZ