Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2016/2017

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
Zablokowany
Vanquish

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2008
Posty: 1984
Rejestracja: 05 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 20:20

No to już wiadomo, że w kolejnej edycji Polskę reprezentować będzie (ponownie) Legia Warszawa.
Natomiast Piast Gliwice, Zagłębie Lubin oraz Cracovia zmagać się będą w Lidze Europy (Europejskiej?).

Warto by przypominać Legii, że zawieszony zawodnik nie może pojawiać się na boisku, może w przyszłym sezonie nie zaliczą wpadki.

Orientuje się ktoś ile może kosztować bilet na LE? Mieszkam w Gliwicach i może miałbym okazji wybrać się na Piasta. :)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 20:48

Legia mogła by wreszcie dostać się do tej LM, tak przy okazji 100 lecia klubu.

A potem w grupie z Juve i meczyk w Warszawie :dance2:


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 21:17

Vanquish pisze: zmagać się będą w Lidze Europy (Europejskiej?).
Bardziej poprawna jest tutaj nazwa "Liga Europy". Ze względu na to, że oryginalna nazwa tych rozgrywek to "UEFA Europa League".


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 22:29

Vanquish pisze:
Orientuje się ktoś ile może kosztować bilet na LE? Mieszkam w Gliwicach i może miałbym okazji wybrać się na Piasta. :)
Wiesz do LE jeszcze daleko droga. Pamiętam, że w Wawie bilety kosztowały na Neapol ( najtańsze) ok. 60 zł.



Wojtek, mecz Legia - Juve w LM były piekny :)


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 22:36

jak dla mnie zapowiada sie największa kompromitacja polskich zespołów w europie .


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 maja 2016, 23:05

Większa niż zwykle być nie może. Dla tych półamatorów nie ma miejsca w europejskiej piłce klubowej.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 06:51

Makiavel pisze:Większa niż zwykle być nie może. Dla tych półamatorów nie ma miejsca w europejskiej piłce klubowej.
A to dlaczego nie może być miejsca? Bo chyba nie chodzi o fakt czysto związany z regulaminem rozgrywek? Jak w tamtym sezonie znalazło się miejsce choćby dla takiego Bate Borysów czy dwa sezony temu dla takiego Łudogorca to czemu nie miałoby się znaleźć miejsce i dla takiej Legii? Także nie skreślaj nikogo już na samym starcie bo nie wiadomo jak to może z tym być. A i nie wiadomo jak do sprawy podejdą zespoły grające w LE, myślę, ze np. taka Cracovia z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem mogłaby też z pozytywnym skutkiem powalczyć o fazę grupową LE.


arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 08:42

Robaku pisze:
Vanquish pisze:
Orientuje się ktoś ile może kosztować bilet na LE? Mieszkam w Gliwicach i może miałbym okazji wybrać się na Piasta. :)
Wiesz do LE jeszcze daleko droga. Pamiętam, że w Wawie bilety kosztowały na Neapol ( najtańsze) ok. 60 zł.



Wojtek, mecz Legia - Juve w LM były piekny :)

Byłem na meczu z Napoli, bilet na Żylete 45zł kosztował.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 11:28

zbysioJuve pisze:
Makiavel pisze:Większa niż zwykle być nie może. Dla tych półamatorów nie ma miejsca w europejskiej piłce klubowej.
A to dlaczego nie może być miejsca? Bo chyba nie chodzi o fakt czysto związany z regulaminem rozgrywek? Jak w tamtym sezonie znalazło się miejsce choćby dla takiego Bate Borysów czy dwa sezony temu dla takiego Łudogorca to czemu nie miałoby się znaleźć miejsce i dla takiej Legii? Także nie skreślaj nikogo już na samym starcie bo nie wiadomo jak to może z tym być. A i nie wiadomo jak do sprawy podejdą zespoły grające w LE, myślę, ze np. taka Cracovia z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem mogłaby też z pozytywnym skutkiem powalczyć o fazę grupową LE.
Skoro potrafią odpaść bo wpuszczają gracza który nie powinien być w kadrze meczowej to niech kopią piłkę lokalnie


arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 12:38

Makiavel pisze:
zbysioJuve pisze:
Makiavel pisze:Większa niż zwykle być nie może. Dla tych półamatorów nie ma miejsca w europejskiej piłce klubowej.
A to dlaczego nie może być miejsca? Bo chyba nie chodzi o fakt czysto związany z regulaminem rozgrywek? Jak w tamtym sezonie znalazło się miejsce choćby dla takiego Bate Borysów czy dwa sezony temu dla takiego Łudogorca to czemu nie miałoby się znaleźć miejsce i dla takiej Legii? Także nie skreślaj nikogo już na samym starcie bo nie wiadomo jak to może z tym być. A i nie wiadomo jak do sprawy podejdą zespoły grające w LE, myślę, ze np. taka Cracovia z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem mogłaby też z pozytywnym skutkiem powalczyć o fazę grupową LE.
Skoro potrafią odpaść bo wpuszczają gracza który nie powinien być w kadrze meczowej to niech kopią piłkę lokalnie

Każdemu błędy się zdarzają, tak jak Real wpuścił w Pucharze Króla Czeryszewa... Legia dostała kare, teraz raczej błędu nie powtórzą, nie widzę podstaw żeby ich skreślać.


Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 16:33

Legiunia w LM w grupie z Juventusem i piękny wyjazd do Turynu celem spalenia miasta :prochno: Ale się rozmarzyłem. Najpierw trzeba pokonać Sheriff Tiraspol i Karabach Agdam, a z tym może być problem. :doh:


cooler

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2014
Posty: 183
Rejestracja: 25 maja 2014

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 18:46

Jak zawsze będę wspierał wszystkie polskie drużyny w europejskich pucharach. Tutaj nie ma już miejsca na jakieś spory wewnętrzne; oby wszyscy awansowali i robili ranking :V Jeżeli Kazachstan potrafi wprowadzić swoją drużynę do Ligi Mistrzów, to Polska tym bardziej powinna to zrobić. Legia była niedawno bardzo blisko, ale zadecydował detal.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 18:48

Makiavel pisze:
zbysioJuve pisze:
Makiavel pisze:Większa niż zwykle być nie może. Dla tych półamatorów nie ma miejsca w europejskiej piłce klubowej.
A to dlaczego nie może być miejsca? Bo chyba nie chodzi o fakt czysto związany z regulaminem rozgrywek? Jak w tamtym sezonie znalazło się miejsce choćby dla takiego Bate Borysów czy dwa sezony temu dla takiego Łudogorca to czemu nie miałoby się znaleźć miejsce i dla takiej Legii? Także nie skreślaj nikogo już na samym starcie bo nie wiadomo jak to może z tym być. A i nie wiadomo jak do sprawy podejdą zespoły grające w LE, myślę, ze np. taka Cracovia z odpowiednim nastawieniem i zaangażowaniem mogłaby też z pozytywnym skutkiem powalczyć o fazę grupową LE.
Skoro potrafią odpaść bo wpuszczają gracza który nie powinien być w kadrze meczowej to niech kopią piłkę lokalnie
Ja wiem, że większość może u nas nie lubić Legii, a po tym co wydarzyło się ostatnio na stadionie to u Ciebie ta niechęć do nich może być jeszcze większa :). Jednak jak to powiedział Arturjuve każdemu czasem może przytrafić się jakiś błąd czy niedopatrzenie co już automatycznie na samym początku nie powinno kogoś skreślać gdy przychodzi ponownie walczyć o ten sam cel. Ja ze swojej strony mimo, że też specjalnie jakoś nie darzę legionistów sympatią (choć mam tylko ze stówe do W-wy) to na pewno nie będę życzył im źle w tych eliminacjach. Przydałoby się w końcu żeby i jakiś polski zespół po coś około 20 latach zagrał wreszcie w tej LM. Jak wiadomo już od paru lat jest łatwiej i nie wiadomo może i im uda się w końcu wejść a tym bardziej , że obchodzą w tym roku stulecie istnienia klubu. Sam Boniek powiedział w wywiadzie, że wszystko jest możliwe i teraz nadchodzi era Legii.

A tak wracając jeszcze do tego walkoweru z Celtikiem to w ostatnim czasie miałem taką anegdotę z tym zajściem związaną. Otóż na początku kwietnia byłem u dentysty (zresztą bardzo znanego w swoim rejonie, tak się też składa kibica Legii). I tak jakoś się gadka zawiązała o piłce m.in. i o Juve , ale i o Legii. I on miał o tym spektakularnym walkowerze dość kontrowersyjny osąd. Otóż co mnie bardzo zdziwiło nie winił za ten błąd sztabu trenerskiego czy tam osób związanych z wyznaczaniem zawodników do meczy, ale główną winę za taki a nie inny rozwój wypadków wskazywał samego Bereszyńskiego, który jego zdaniem powinien wiedzieć ile ma tych kartek i czy może grać czy nie grać. Przyznam szczerze, że byłem trochę zdziwiony taką oceną i wskazaniem kto w tym wypadku odpowiadał za ten błąd. Przytaczam to jako taką ciekawostkę.

Także cóż wydaje mi się, że to co było, minęło i ponownie przed Legią otwiera się nowa karta. I tak jak już pisałem wyżej wierzę, że uda im się awansować i zamknąć usta wielu niedowiarków i takim, którzy tylko źle życzą i naśmiewają, że znowu skończą na eliminacjach. Fakt trochę z tymi kibicami u nich nie najlepiej, choć doping nie jedna drużyna chciała mieć by taki jak u nich, ale może i oni się jako tako ogarną.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 18:51

zbysioJuve pisze:I on miał o tym spektakularnym walkowerze dość kontrowersyjny osąd. Otóż co mnie bardzo zdziwiło nie winił za ten błąd sztabu trenerskiego czy tam osób związanych z wyznaczaniem zawodników do meczy, ale główną winę za taki a nie inny rozwój wypadków wskazywał samego Bereszyńskiego, który jego zdaniem powinien wiedzieć ile ma tych kartek i czy może grać czy nie grać. Przyznam szczerze, że byłem trochę zdziwiony taką oceną i wskazaniem kto w tym wypadku odpowiadał za ten błąd. Przytaczam to jako taką ciekawostkę.
Co do tej oceny to było to już wałkowane. Bereszyński trzy razy podchodził do sztabu na treningu i trzy razy został odesłany, 'bo to my od tego jesteśmy'.

Co do słów Makiavela to jak zwykle się z nim zgadzam. Legia nie powinna grać za tamto przeoczenie. Real to też nie klub na LM, bo się pomylił w Pucharze Króla. Amatorzy.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 16 maja 2016, 18:56

Boniek mówił o erze Legii? Era Legii mogła być wtedy jak się z Celticiem wywalili z LM... To była mocna Legia, z pomysłem i polotem. Zresztą mówiły o tym wyniki w grupie LE.

Obecnie nie widzę tego, no chyba że się odpowiednio wzmocnią, a Czerczesow dobrze ich przygotuje w okresie letnim. Niby jest Nikolic, ale on w pucharach ma niemoc... Duda już bez tej formy, środek bez Vrdoljaka słaby, a obrona.... przemliczmy to.


Co do pozostałych ekip - Piast i Lubin, nie wróżę im rewelacji, najgorsze co może ich spotkać, to daleka i kosztowna podróż do Kazachstanu w 1 rundzie zwieńczona odpadnięciem :)
Ale jako, że w europejskich pucharach kibicuje tylko Legii, to szczerze im tego życzę :D


Zablokowany