Ekstraklasa 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
paku

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 czerwca 2003
Posty: 1183
Rejestracja: 11 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 16:00

Nevermind pisze:Akurat miałem na myśli Rachwała i Pietrasiaka, którym po sezonie kończą się kontrakty.

Martw się o Wisłę i jej słynne poszukiwania bramkarza "idealnego".
Pomyśl co będzie gdy Wisła znajdzie takiego bramkarza. ;)


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 25 maja 2010, 17:32

A jeszcze jak znajdzie drugiego środkowego obrońce klasy Jopa, to będę w pełni uszczęśliwiony.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 26 maja 2010, 15:27

Czy w Wiśle na serio nie potrafią znaleźć porządnego bramkarza?! Kolejny wynalazek na testach : http://www.90minut.pl/news/124/news1245 ... Wisle.html


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 14:47

http://www.legialive.pl/news/35235_Vrdo ... nista.html

http://www.legialive.pl/news/35236_Meze ... _Manu.html

Defensywny pomocnik Vrdoljak za milion euro nie wierze, że iti wykłada taką kasę. 22 letni napastnik Mezenga wypożyczony z opcja pierwokupu, koszt transferu ma zamknąć się w kwocie 1 mln euro. Trudno powiedzieć mi co grają, więc pozostaną suche statystyki.

Statystyki Ivicy Vrdoljaka

2003/04 Croatia Sesvete 22 mecze, 4 gole
2004/05 NK Zagrzeb 25 meczów, 1 gol
2005/06 NK Zagrzeb 25 meczów, 0 goli
2006/07 NK Zagrzeb 31 meczów, 2 gole
2007/08 Dinamo Zagrzeb 33 mecze, 3 gole
2008/09 Dinamo Zagrzeb 45 meczów, 5 goli
2009/10 Dinamo Zagrzeb 25 meczów, 1 gol

Statystyki Bruno Mezengi:
2005 Flamengo 7 meczów
2006 Flamengo 3 mecze
2007 Flamengo 2 mecze
2007 Fortaleza 12 meczów, 2 gole
2007 Macae 12 meczów, 2 gole
2008/09 Orduspor 25 meczów, 21 goli
2009 Flamengo 7 meczów
2010 Flamengo 9 meczów, 4 gole

Dzisiaj ma też wylądować 27 letni Manu. W sezonie 2006/07 zagrał siedem spotkań w barwach Benfiki, a w kolejnym 13 w greckim AEK Ateny. Od 2008 roku występuje w barwach Maritimo. Jego sprowadzenie do Legii zwiększy konkurencję na prawej stronie pomocy.

Wiadomo, że z Legii odejdzie duża liczba osób, więc pewnie tyle samo przyjdzie. Mówi się też o odejściu także Choto. Na pewno trafi do nas jakiś bramkarz. Może też Srđa Knežević może Sadlok, ten drugi chyba nie bardzo chcę, a jak Sobiech odejdzie do Lecha to Sadlok na pewno zostanie na Śląsku. Wątpię aby Ruch sprzedał dwóch dobrych piłkarzy i myślał o europejskich pucharach. Zobaczymy jak to będzie.

http://www.legialive.pl/news/35237_Kne% ... szawy.html
jest i Knežević hihi. To chyba Manu dziś nie wyląduję.

Statystyki 25-letniego Srdja Kneżevicia: prawy obrońca
Lata 2003 - 05 (wypożyczenie z Partizana) Teleoptik 38 meczów
Sezon 2005/06 (wypożyczenie z Partizana) Obilić 21 meczów, 1 gol
Sezon 2006/07 (wypożyczenie z Partizana) Beżanija 20 meczów, 1 gol
Od sezonu 2007/08 Partizan 53 mecze, 2 gole


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 15:55

Czyli jak mówiłem połowe Serbii, połowe Brazylii wykupią i wielkie mi transfery. Na naszym podwórku są piłkarze w cale nie gorsi za podobną cene.

To co robi Legia to bezsens. Wielkie gwiazdy przyszły/ przyjdą a się skończy jak z Eltonem, Radoviciem, i Edsonem. I po co ? To powinne być rozsądne transfery a nie łapanka.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 16:18

Od dawna w Legii nie potrafią zrobić dobrych transferów. Od dawna mówi się, że gracze w naszej lidze są zbyt drodzy, więc i od dawna szuka się ich "odpowiedników" w uboższych ligach. I rzeczywiście transfery Legii, o których się dziś mówi są dla mnie śmieszne. Żal patrzeć, że ten klub potrafi przepuścić koło nosa takiego piłkarza jak Lewandowski. Z takim instynktem osób odpowiedzialnych za transfery to i w 5 lat się mocnej drużyny w Warszawie nie zbuduje. No może nie w tej części Warszawy, bo kibice Polonii to chyba zacierają ręce słysząc o kolejnych wręcz szalonych pomysłach transferowych Wojciechowskiego. Czekajmy zatem na kolejne wynalazki.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 16:38

Safin pisze:Czyli jak mówiłem połowe Serbii, połowe Brazylii wykupią i wielkie mi transfery. Na naszym podwórku są piłkarze w cale nie gorsi za podobną cene.

To co robi Legia to bezsens. Wielkie gwiazdy przyszły/ przyjdą a się skończy jak z Eltonem, Radoviciem, i Edsonem. I po co ? To powinne być rozsądne transfery a nie łapanka.
tylko, że za tych grajków za dużo sobie krzyczą... zawodnika raz powołają do kadry i już nie wiadomo jaka gwiazda. Jak dla mnie dobre transfery, w końcu koniec z łapaniem Hiszpanów.

Ten DM wymieniany jest jako jeden z 5 najlepszych DM w Chorwacji? Mmm...
Brazylijczyk młody i do tego tylko, wypożyczenie - bardzo dobry ruch
szkoda, że Choto sprzedadzą... był solidnym obrońcą..
Kupić jeszcze 1 napastnika prawego pomocnika i lewego ( tu nawet rezerwowego) , i obronę wzmocnić. Na bramkę sprowadziłbym z powrotem Skabę.

Skorża jako trener może to poukłada i może coś z tego być.
Powalczyłbym też o Sobiecha, ale pewnie Ruch zaraz krzyknie z 5mln :angry: szkoda, że w Europie nie pogra Legia w tym roku.


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 16:55

Wszystko oscyluje w granicach 1-1,5 ojro, więc sądzisz, że taką kwotę lepiej wydać na Serba czy brazylijczyka, niż Polaka?

Mówisz, że kluby życzą sobie dużych kwot za Polaków, ale czy ktoś tak na prawdę złożył oficjalną ofertę za Sobiecha? Nie! Wszystko to tylko jak narazie spekulacje.

Inna sprawa jest z kontraktami skoro taki Serb dajmy np, przejdzie za te milion euro to i kontrakt będzie chciał mieć wysoki.

A taki Tchibamba, za którego Legia dużo by nie zapłaciła, na pewno nie wymagałby jakiegoś kosmicznego kontraktu.

Koszt kupna to jedno, ale utrzymanie kontraktu zawodnika to supełnie inna kwestia. I śmiem twierdzić, że taki Sobiech dostałby o połowe gorszy kontrakt, a mógłby grać na zbliżonym jak nie lepszym poziomie.

Tylko po co szukać takich "perełek"? W koncu wydadzą na zawodników mln euro i to juz ma robic wrazenie.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 18:09

Safin pisze:Wszystko oscyluje w granicach 1-1,5 ojro, więc sądzisz, że taką kwotę lepiej wydać na Serba czy brazylijczyka, niż Polaka?

Mówisz, że kluby życzą sobie dużych kwot za Polaków, ale czy ktoś tak na prawdę złożył oficjalną ofertę za Sobiecha? Nie! Wszystko to tylko jak narazie spekulacje.

Inna sprawa jest z kontraktami skoro taki Serb dajmy np, przejdzie za te milion euro to i kontrakt będzie chciał mieć wysoki.

A taki Tchibamba, za którego Legia dużo by nie zapłaciła, na pewno nie wymagałby jakiegoś kosmicznego kontraktu.

Koszt kupna to jedno, ale utrzymanie kontraktu zawodnika to supełnie inna kwestia. I śmiem twierdzić, że taki Sobiech dostałby o połowe gorszy kontrakt, a mógłby grać na zbliżonym jak nie lepszym poziomie.

Tylko po co szukać takich "perełek"? W koncu wydadzą na zawodników mln euro i to juz ma robic wrazenie.
http://www.lechpoznan.net/news-7266.html
Pana za 1,8 niby złożyli, za mniej niż 1,5 mln nie ma szans by poszedł gdzieś. A Brazol? reprezentował Brazylię w u17? i max 1 mln za niego to jest chyba różnica??

jak dla mnie w ekstraklasie niektórzy za mocno cenią swoich zawodników i było tego mnóstwo przykładów.


oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2010, 21:16

Safin pisze:Czyli jak mówiłem połowe Serbii, połowe Brazylii wykupią i wielkie mi transfery. Na naszym podwórku są piłkarze w cale nie gorsi za podobną cene.
Trudno powiedzieć czy lepsi czy gorsi widziałeś jakiegoś jak gra? Może i masz racje dawno nie było na Legii transferów, a teraz duża kasa jak na nasze warunki może przysłonić nie którym oczy. Ja nie chcę mówić, że źle robią czy dobrze dowiem się za rok albo za dwa, bo jak pokazuje ostatnio życie wymiana składu nie gwarantuje od razu dobrych wyników. Piłka to gra zespołowa gdzie często trzeba czasu żeby były efekty.
Safin pisze: To co robi Legia to bezsens. Wielkie gwiazdy przyszły/ przyjdą a się skończy jak z Eltonem, Radoviciem, i Edsonem. I po co ? To powinne być rozsądne transfery a nie łapanka.
Vuko, Roger, Svitlica Mucha to też był bezsens? Co ty chcesz od Edsona walnie przyczynił się do mistrzostwa w 2006. :whistle: . Teraz też nie piszę że wszyscy trzej którzy przyszli będą błyszczeć, ale może coś z tego będzie. Jednak ktoś ich tam obserował i ktoś ich tam widział.


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 10:50

Safin pisze:To co robi Legia to bezsens. Wielkie gwiazdy przyszły/ przyjdą a się skończy jak z Eltonem, Radoviciem, i Edsonem. I po co ? To powinne być rozsądne transfery a nie łapanka.
Elton? Wystarczy powiedziec ze wylecial z Legii za ekscesy alkoholowe a nie za to ze byl słaby. Zreszta teraz gra w Brazylii i powoli staje sie tam gwiazda ligi (60 meczy/ 33 bramki). a i coraz wiecej europejskich klubów pyta Vasco za ile by go puscili do Europy, i bynajmniej nie do takich klubów jak Legia.

Radovic? Pamietasz jak grał? przez 2 czy trzy pierwsze rundy w Polsce nie bylo lepszego skrzydłowego w lidze od niego. A ze sie pozniej stoczyl, to chyba nie wina tego kto go sprowadzil do Legii.

Edson? Gosc przyszedł z Rogerem i z miejsca włozył ogromny wkład w Mistrzostwo w 2006r. Fakt moze nie byl az tak utalentowany jak Roger czy Elton, ale tez swoje grał. Pozniej przyszły kontuzje no i koniec jego kariery w Legii.

Ja poczekam z peanami nad tymi transferami przynajmniej do konca rundy. Jak Legia bedzie miec przewage 10 pkt nad drugą druzyną w tabeli to mozna powiedziec ze te tansfery wypalily. zreszta wystarczy ze zdobeda Mistrzostwo Polski to uznam je za trafione.


Obrazek
Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 11:36

Dokładnie jak mówisz GRALi dobrze, przyczynili sie do MP iiii to wszystko, zawodnicy na 1, 2 sezony, a kasa 800tys euro za Radovica?

Niestety wszystko jest w czasie przeszłym niestety, solidni zawodnicy potrafia troche dłuzej utrzymać swoją formę niż sezon czy 2. Nie wątpie ze mają talent ale za szybko u nas nadaje sie status tzw gwiazdy a piłkarz gra tylko z nazwiskiem - Radovic. Do czasu jak w przypadku Miro

Reasumując chodzi mi o to, że Legia ma za duże ciśnienie na zagranicznych piłkarzy. Nie twierdze, ze nie można kupic 2-3 zawodników, ale warto tez zainwestowac w mlodzież lub poszukać zawodników ogranych w ekstraklasie czy 1 lidze. Za mniejsze pieniądze,a z podobnym skutkiem.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 11:52

Safin
w tym sęk, że Legia nie musi szukać. Mają dużo b.dobrych młodzików, czy to na wypożyczeniach, czy w młodzieżówce. Tylko umiejętnie wprowadzić młodzież nie jest tak łatwo.

Ja mam ogromne nadzieję związane z transferami Legii:
1. coś zaczyna się dziać
2. nie ściągają jakiś ogórków, tylko zawodników, którzy byli fundamentami w klubie


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 12:56

W takim razie gdzie oni są ? Oczywiscie nie mówie o Rybusie i Borysiuku, którzy z reszta jak cala Legia i jej gwiazdy osiadła na laurach. Chodzi mi o takich zawodników jak Kosecki, to oni powinni odgrywać ważne role w zespole, ale to problem nie tylko Legii ale całej polskiej ligi.

Chciałbym się mylić, bo wtedy nasza liga byłaby po prostu ciekawsza. Z reszta sam wiesz, że tu nie chodzi tylko o transfery, ale o spór ITI - kibice.
Doping na Legii zawsze dodawał skrzydeł piłkarzom, a scinał z nóg rywali. Przykład Legia - Śląsk - ostatni mecz Żylety, na którym dane mi było byc, Legia grała dość przeciętnie Śląsk przeważał ale Legia oddała 4-5 strzały i wygrała 4 do 0 o ile się nie myle. Wiec mysle ze te transfery są tez po to aby przyciągnąć starych kibiców.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2010, 13:21

Safin pisze:W takim razie gdzie oni są ? Oczywiscie nie mówie o Rybusie i Borysiuku, którzy z reszta jak cala Legia i jej gwiazdy osiadła na laurach. Chodzi mi o takich zawodników jak Kosecki, to oni powinni odgrywać ważne role w zespole, ale to problem nie tylko Legii ale całej polskiej ligi.

Chciałbym się mylić, bo wtedy nasza liga byłaby po prostu ciekawsza. Z reszta sam wiesz, że tu nie chodzi tylko o transfery, ale o spór ITI - kibice.
Doping na Legii zawsze dodawał skrzydeł piłkarzom, a scinał z nóg rywali. Przykład Legia - Śląsk - ostatni mecz Żylety, na którym dane mi było byc, Legia grała dość przeciętnie Śląsk przeważał ale Legia oddała 4-5 strzały i wygrała 4 do 0 o ile się nie myle. Wiec mysle ze te transfery są tez po to aby przyciągnąć starych kibiców.
i to jest największa bolączka Legii. Zobaczymy czy kibice dadzą się przekupić nowymi piłkarzami ( niezłą kasą wydaną na transfery ) i nowym stadionem, gdzie jeżeli tak będzie dalej to w 30% może będzie zapełniony ^^
Ps. dobrym ruchem ze strony ITI było przywrócenie starego herbu Legii a nie tego czarnego kółka :rotfl: , tylko ciekawe czy naprawdę to wejdzie, bo znając ITI...


ODPOWIEDZ