Ekstraklasa 2009/2010

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
oliver

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2008
Posty: 1124
Rejestracja: 11 maja 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 12:13

Rozgrywki tuż za pasem, poznaliśmy komplet drużyn. Jak w zeszłym roku było trochę zamieszania, mam nadzieję, że w tej kwestii nic już się nie zmieni i nie zobaczymy Łódzkich drużyn na najwyższym szczeblu rozgrywek.

O tyle Widzewa wcale mi nie szkoda wiadomo korupcja, to ŁKS tak w zasadzie to czysto sportowo się utrzymał, jednak zasady przystąpienie do sezonu są dobrze wszystkim znane i to nie od dziś. Były przyznawane przez kilka lat warunkowe licencje dawano drużyna szanse, ale to co dobre zawsze się kończy i dzięki takiemu rozwojowi wydarzeń Cracovia zagra w ekstraklasie. Jeszcze słowo o Jagiellonii, która rozpocznie rozgrywki z karą dziesięciu ujemnych punktów. "Jaga" została ukaranie ujemnymi punktami za korupcję w latach 2004-2005.

O to przedstawię pierwszą kolejkę
# 31.07.2009 17:45 Polonia Bytom - GKS Bełchatów
# 31.07.2009 20:00 Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
# 01.08.2009 15:30 Wisła Kraków - Ruch Chorzów
# 01.08.2009 17:00 Jagiellonia Białystok - Odra Wodzisław
# 01.08.2009 19:15 Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków
# 02.08.2009 17:00 Piast Gliwice - Lech Poznań
# 02.08.2009 19:15 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
# 02.08.2009 19:15 Korona Kielce - Polonia Warszawa

Rozgrywki rozpoczynamy w piątek w Bytomiu z GKS-em Bełchatów. Ciekawie powinno być za sprawą derbowego meczu nad morzem. Trudno szukać faworytów w pierwszej kolejce, nigdy nie wiadomo co drużyny prezentują (tzn. o Wiśle wszyscy słyszeli) wiadomo ruchy transferowe, przygotowania do sezonu itd.

Ja jednak pokusiłem się o zrobienie małej ankiety i proszę o wzięcie udziału w zabawie.

Zamuliłem się i nie dodałem INNY do ankiety. Czy któryś z modów mógłby to poprawić ?


Dla 39 kibiców, mecz finałowy pomiędzy Liverpoolem a Juventusem był ostatnim, w jakim mogli wziąć udział. Kibice Bianconerich nigdy nie zapomną o tamtych wydarzeniach. Heysel 29 maj 1985r.

koniec iti
18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 13:01

Moimi faworytami są Lech Poznań, Legia Warszawa, Polonia Warszawa i Wisła Kraków. Kolejorz powinien z doświadczeniem z zeszłego sezonu oraz świeżą krwią na ławce trenerskiej po pechowym sezonie poprzednim w obecnym powinien zostać mistrzem. Jako drugiego kandydata postawiłbym Polonię Warszawa solidna drużyna która ma wysokie aspiracje lecz została osłabiona przez Radosława majewskiego oraz częste wymiany trenerów zdeycydowały że są moim numerem 2 nie 1. Jako 3 faworyta postawiłbym Wisłę Kraków pewnie po odpadnięciu z Ligi Mistrzów odejdzie spora część drużyny lecz Wisła jest zorganiozowana i w tym roku powinna również się liczyć. Jeżeli nie straci Skorży, Sobolewskiego i Marcelo bo odejście Brożka już raczej jest przesądzone to również teraz będą mocni. jako 4 faworyta dałbym Legię Warszawa która została zniszczona przez chorobę "hiszpankę" czyli zakupy przeciętnych Hiszpanów. Legioniści byliby co roku wyżej tylko ta drużyna jest nudna, monotonna a przede wszystkim źle zorganizowana i niezadbana. Jeżeli miałbym dać szanse na dobry występ jakieś drużynie to czuję żę z dobrej strony zaprezentuje się Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin może dobrze się zaprezentować może nawet o Ligę Europejską powalczy? A jakbym miał przesądzić komuś zły sezon to spadek Ruch Chorzów i Lechia Gdańsk lub jeśli Jaggielonia te 10 punktów się okaże za dużym ciężarem to Jaggielonia i Ruch Chorzów spadną a awansują Górnik Zabrze i Widzew Łódź. Oraz zawiedzeni będą kibice Lechii Gdańsk i GKS bełchatów bo czuję że te kluby będą zawodzić i może jeszcze Cracowia ale myślę że wyciągną wnioski z ubiegłego sezonu.


Bosiontko

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 czerwca 2003
Posty: 264
Rejestracja: 12 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 13:22

Moim zdaniem powinni rozwiązać ten burdel na żenującym poziomie. Wstyd to gdzieś w ogóle transmitować, a wyjazd poza granice naszego kraju wiąże się nieuchronnie z kompromitacją. Leśne dziadki robią na tym interesy, kibiców bardziej rajcuje kto z kim ma zgodę, a komu trzeba wpieprzyć, a piłkarze zarabiają za dużo w porównaniu do swoich umiejętności i ambicji. Do tego wszystko po uszy w korupcji i załatwiane przy zielonym stoliku (licencje, baraże, spadki, awanse, degradacje). Jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy.

Mistrzem Polski zostanie drużyna, która będzie najmniej beznadziejna. Obstawiam, że będzie to Lech Poznań.


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 13:26

Bosiontko pisze:Mistrzem Polski zostanie drużyna, która będzie najmniej beznadziejna. Obstawiam, że będzie to Lech Poznań.
Mam takie samo odczucie, Lech będzie najmniej beznadziejną drużyną. Mam nadzieje że "majstra" nie zdobędzie Legia lub Wisła...


ArtHur

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2007
Posty: 541
Rejestracja: 10 marca 2007

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 13:26

Bosiontko, skończyłeś już swoją dziecinną napinkę? Nie lubisz ekstraklasy to się nie udzielaj.
A w tym sezonie zapewne znów walka Lecha, Wisły, Legii i może Polonii o mistrzostwo. GKS bez Garguły nie ma szans przeskoczyć kogoś z w/w czwórki. Więc obstawiam dla nich miejsce 5, później Śląsk, który zbytnio składu nie zmienił, więc raczej bez szans o europejskie puchary(niestety), a następnie beniaminek z Lubina, bardzo fajny skład, może powalczą o coś, z tym że trener niewiadoma... Reszta, myślę będzie się tasowała w środku/na końcu tabeli. Wróżę pasjonującą walkę o utrzymanie, tym bardzej, że Jaga zaczyna z 10 pkt ujemnymi. Ale sezon zapowiada się dość nudny. Mam nadzieje, że będą jakieś sensacje w górze tabeli, w sumie jest jeszcze miesiąc okna transferowego...


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2009, 20:54

Zapewne ktoś z trójki Lech, Wisła, Legia.

Polonia będzie się trzymać blisko tej trójki, ale na mistrzostwo nie ma zbyt wielu argumentów, do których zaliczyć można niezłą obronę i chyba najlepszego polskiego bramkarza na boiskach ekstraklasy i krzywą murawę na Konwiktorskiej, gdzie każdej drużynie gra się ciężko.

Jeśli chodzi o Legię to wreszcie będą mieli konkurencyjny atak. Jestem przekonany, że Mięciel, przy braku kontuzji, spokojnie może włączyć się do walki o koronę króla strzelców.

Im wcześniej do zdrowia wróci Gargamel, tym większe szanse na mistrza będą mieli w Krakowie. Jestem tylko ciekaw, czy totalna klapa w dwumeczy eliminacji do LM to tylko wypadek przy pracy czy wstęp do słabego sezonu w wykonaniu Wisły.

Lech pozbył się swojego lidera, ale mimo to nadal posiada silną pierwszą jedenastkę. Ciekaw jestem jak będzie teraz z ławką rezerwowych, bo to właśnie ona (a właściwie jej brak) sprawił, że Lech nie wygrał majstra.

Mam nadzieję, że sezon będzie równie ciekawy jak poprzedni.


Obrazek
Majos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 1175
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 10:02

Miniony sezon był bardzo ciekawy, dawno tak ciekawego finiszu nie było, no może jak Zagłębie majstra miało. Co do przyszłego sezonu, to czarnym koniem będzie Bełchatów? Jest to bardzo prawdopodobne, dobre transfery, mogą byc całkiem trafione. Ale to na Mistrza za mało, i w końcu musi mistrzem być Lech, choć to na "dwoje babka wróżyła".


January

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 marca 2006
Posty: 670
Rejestracja: 14 marca 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 10:15

Wisła ostatnio pokazała dlaczego bardzo nie chciałem żeby zdobyli mistrzostwo. Jeśli za rok znowu je zdobędą, to mimo "wielkiej rewolucji" pewnie będziemy świadkami powtórki kompromitacji z tego roku. Liczę na Lecha, może się mylę, ale na chwilę obecną uważam, że żadna inna drużyna nie poradzi sobie w pucharach tak dobrze jak oni.


jakiś geniusz z fcinter.pl pisze: co do Taidera to zagrał super - w swojej strefie czyścił praktycznie wszystko i te piły kilkudziesięciometrowe grane co do milimetry majstersztyk - powiedziałbym, że był nawet lepszy od tego vidala
:rotfl:
dzodzik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 sierpnia 2004
Posty: 361
Rejestracja: 01 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 12:24

Co do faworytów to jeśli okażą się prawdą informacje o wyprzedaży czołowych zawodników Wisły to ten klub raczej nie będzie się liczył w walce o mistrzostwo i równie dobrze może zając miejsce w środku tabeli. Ponadto zmiana trenera na początku sezonu, też raczej nie wpłynie pozytywnie na zespół (w sytuacji gdy zostanie przyjęta dymisja Skorży).

Natomiast co do Legii i Lecha są to dla mnie dwaj murowani kandydaci do tytułu. Największym atutem zarówno jednego zespołu jak i drugiego jest stabilizacja kadry to znaczy, nie licząc sprzedaży Murawskiego przez Lecha to w zasadzie żaden z tych klubów się nie osłabił. Ponadto do Legii przyszedł Mięciel i miejmy nadzieje, że do zdrowia wreszcie wrócił Szałachowski co konkretnie zwiększyło siłę ataku drużyny, a jeśli obrona będzie grała tak samo dobrze jak w zeszłym sezonie to w tym może być cholernie ciężko pokonać Legię. Atutem Legii moim zdaniem będzie też przez wielu już skreślony Roger, co jak wiemy jest graczem nietuzinkowym jak na polskie warunki. Za pół roku kończy mu się kontrakt i moim zdaniem zdaje sobie on sobie, że ma o co grać, ponieważ jeśli będzie się prezentował tak samo słabo jak w zeszłym sezonie to raczej nie ma co liczyć, że nawet za darmo będzie go chciał jakiś zachodni klub.

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,titl ... caid=18723

Konkretne wzmocnienie Lecha


"Szybki jak wiatr, cichy jak las, zażarty jak ogień, niewzruszony jak góra"
karpiu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2005
Posty: 242
Rejestracja: 18 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 17:33

Wisełka w tym sezonie nic nie zdziala , myśle Lech , Legia rostrzygną sprawe mistrzostwa , bede kibicował Lechowi :)



szkoda tylko Łódzkich klubow ....


Obrazek
WIDZEW
Bójcie się Chamy do Ekstraklasy wracamy!!!!
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 17:45

paku pisze:Miszczem zostanie Amica Poznań :D
Czepiasz się detali. Faktycznie Lech gra na licencji Amiki, przez co (jak niektórzy twierdzą) zapewniają sobie tymczasową bezkarność w związku z korupcją w polskim futbolu. W sumie ciekawy wątek.

A początek sezonu Lech/Amica, grać będzie we Wronkach, jako że w Poznaniu (tak jak w Krakowie) są prowadzone remonty, tak więc mamy już totalny powrót do korzeni :D


Obrazek
18danek97

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 lutego 2008
Posty: 194
Rejestracja: 27 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 17:47

nie zgodzę się z moim poprzednikiem szkoda tylko ŁKS-u to Widzew zasłużenie został zdegradowany bo za korupcję należy się potępienie a ja jeszce bym im wlepił ujemne punkciki tak na zachęte;p!!


kamiloo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 245
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2009, 21:08

Moim zdaniem obie drużyny z Łodzi słusznie nie zostały dopuszczone do Ekstraklasy.
Widzew został zdegradowany zasłużenie, zresztą w zeszłym sezonie powinni grac w II lidze.
Co do ŁKS-u to mam nadzieję że ich przykład da do myślenia innym zespołom, i w przyszłości nie będzie więcej zamieszania z licencjami.


pawełek89

Romanista
Romanista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 stycznia 2009
Posty: 241
Rejestracja: 26 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 13:56

kamil190 pisze:Moim zdaniem obie drużyny z Łodzi słusznie nie zostały dopuszczone do Ekstraklasy.
Widzew został zdegradowany zasłużenie, zresztą w zeszłym sezonie powinni grac w II lidze.
Co do ŁKS-u to mam nadzieję że ich przykład da do myślenia innym zespołom, i w przyszłości nie będzie więcej zamieszania z licencjami.

Ciekawe czy bys spiewal tak samo jakby Twoj klub zdegradowali z Ekstraklasy przy zielonym stoliku :/ a co do Widzewa to Widzew niech sie cieszy ze zagra w 1lidze! powinni anulowac wyniki Widzewa z tamtego sezonu i przesunac go na ostatnie miejsce.


Obrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2009, 14:27

pawełek89 pisze: Ciekawe czy bys spiewal tak samo jakby Twoj klub zdegradowali z Ekstraklasy przy zielonym stoliku :/
Szkoda tylko, że właśnie takie są pokłosia nieudolnej wali PZPN z korupcją. Drużyna, która zasłużyła sportowo na awans i prezentuje na pewno wyższą klasę niż choćby Cracovia czy Arka musi grać w I lidze.

Kto by pomyślał, że w profesjonalnej lidze, ligowy średniak na jesieni zdobył wiosną 4 pkt. i pozostaje w najwyższej klasie rozgrywkowej przez następny rok.

ŁKSu też mi szkoda, bo właśnie w dużych ośrodkach miejskich trzeba inwestować w futbol. Wysokie, 7, miejsce ŁKS świadczy o tym, że komu jak komu, ale im Ekstraklasa się należy.

Dziwna ta liga.


Obrazek
ODPOWIEDZ