Kadra Polski na zgrupowanie we Wronkach

Pokój dla fanów piłki reprezentacyjnej.
ODPOWIEDZ
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 18:29

Dzisiaj sztab szkoleniowy Reprezentacji podał nazwiska zawodnikow powolanych na konsultacje szkoleniowa, ktora odbedzie sie 4-6 Sierpnia we Wronkach.

Lista powołanych:
Bramkarze: Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław Śląski).

Obrońcy: Jakub Rzeźniczak, Przemysław Wysocki (obaj Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Piotr Polczak (Cracovia).

Pomocnicy: Radosław Majewski (Polonia Warszawa), Piotr Kuklis (Widzew Łódź), Bartłomiej Dudzic (Cracovia), Tomasz Bandrowski, Sławomir Peszko (obaj Lech Poznań), Adam Danch, Michał Pazdan (obaj Górnik Zabrze).

Napastnicy: Maciej Rybus (Legia Warszawa), Marcin Krzywicki (Cracovia), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin).

źródło:90minut.pl
---------------------------
Wedlug mnie na decyzje personalne duzy wplyw mieli Mroczkowski i Zamilski. Powolani zostali tacy zawodnicy jak Wysocki, ktory jest rezerwowym w Legii, Krzywicki ktory dopiero podpisal kontrakt z Cracovia, wczesniej gral w III lidze w barwach Victorii Koronowo oraz Bartlomiej Dudzic z Cracovii, ktory moim zdaniem wyroznia sie jedynie szybkoscia. I to moim zdaniem najwieksze niespodzianki.Trzej zawodnicy Wyrozniali sie w reprezentacj u-21.

Duzym zaskoczeniem jest dla mnie Piotrka Kuklisa. Mozliwe, ze bedzie on tylko rezerwowym w I-ligowym Widzewie.

Reszta zawodnikow znajdowala sie na liscie 20-zawodnikow ktorym ponoc mial sie przygladac Benhakker.
Mam nadzieje, ze czesc tych chlopakow bedzie stanowic o sile naszej reprezentacji. Szczegolnie licze na Jodlowca, Majewskiego, Pawlowskiego i Lewandowskiego.

Co myslicie o powolaniach Leo.
Kogo zabraklo, a kto dostal powolanie na wyrost?


Sossar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lipca 2008
Posty: 198
Rejestracja: 02 lipca 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 18:42

to są powołania jedynie z ekstraklasy, więc nic konkretnego.

dobrze, że powołanie otrzymał nabytek Lecha, Lewandowski.
bramkarze też mogą sobie trochę pograć, jednak jak dla mnie mamy już pewną 3-4 bramkarzy i wątpię, żeby Ci mogli z nimi walczyć.
chętnie zobaczę powrót do gry Zahorskiego.
miło, że załapał się piłkarz ze wrocławia.
denerwuje mnie przywiązanie do Pazdana ...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 18:55

Sossar pisze: denerwuje mnie przywiązanie do Pazdana ...
W sumie to ja nie wiem gdzie ten Pazdan mialby grac, czy w obronie czy w pomocy. Zdecydowanie ciekawszym zawodnikiem jest Adam Danch. Typowy defensywny pomocnik. Swietnie gral w Kanadzie w kadrze u-20 Moglby godnie zastapic Sobolewskiego. Oczywiscie potrzebuje ogrania.

Mozliwe, ze teraz bedzie latwiej zawodnikom, poniewaz PZPN powolal do zycia Reprezentacje U-23 czyli miejsce dla zawodnikow za starych na u-21 i za slabych na reprezentacje.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 19:07

Bardzo ciekawe powołania. Najbardziej jestem ciekaw gry Roberta Lewandowskiego. Jego kariera nabiera zawrotnego tempa. Najpierw został królem strzelców ówczesnej II ligi, potem transfer do Lecha i bramka w kwalifikacjach do Pucharu UEFA, a teraz powołanie do kadry. Nie ma co się podpalać - wielu zawodników tak zaczynało i zdecydowana większość popadła w zapomnienie. Kolejnym wartym odnotowania powołaniem jest osoba Piotra Polczaka. W ubiegłym sezonie grał naprawdę dobrze i najwyższy czas, żeby dać mu szansę na reprezentacyjny debiut. Jeśli miałbym typować jednego piłkarz, który miałby stanowić o sile kadry w najbliższych latach, postawiłbym na Macieja Rybusa. Ten chłopak naprawdę mnie zadziwia. Mimo młodego wieku potrafi podejmować słuszne i błyskawiczne decyzje. Nie boi sie wziąć odpowiedzialności za grę swojego zespołu i mam nadzieję, że to nazwisko nie zniknie prędko z notesu "Don Leo".


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 19:16

Kamil_on pisze: postawiłbym na Macieja Rybusa. Ten chłopak naprawdę mnie zadziwia. Mimo młodego wieku potrafi podejmować słuszne i błyskawiczne decyzje. Nie boi sie wziąć odpowiedzialności za grę swojego zespołu i mam nadzieję, że to nazwisko nie zniknie prędko z notesu "Don Leo".
Ehh.. Najgorsze jest to, ze chlopak pochodzi z Lowicza i od dziecka kibicowal Widzewowi. Jednak nasi dzialacze.. Szkoda gadac.

Rzeczywiscie Rybus moglby byc w przyszlosci niezlym skrzydlowym. Jednak musi nabrac doswiadczenia i czesciej angazowac sie w akcje defensywne.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 28 lipca 2008, 19:42

Pomysł z tą konsultacją jak najbardziej trafiony. Nazwiska na liście pewnie słuszne. Piszę pewnie, bo tak naprawdę żaden z nas nie miał możliwości się przyjrzeć dobrze grze tych wszystkich zawodników. Cieszy mnie powołanie Lewandowskiego, Majewskiego, Lisowskiego, Zahorskiego i Rybusa. Reszta jest zupełną zagadką, no ale dobrze, niech chłopaki poznają się powoli z reprezentacją, w końcu większość z nich ma szanse stanowić o naszej sile za kilka lat.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2008, 19:53

Nie mialem ochoty zakladac tematy ale.. Leo Banhakker powolal 19 zawodnikow na mecz towarzyski z Ukraina.
Powolani zostali:
1. Artur Boruc
2. Łukasz Fabiański
3. Paweł Golański
4. Adam Kokoszka
5. Michał Żewłakow
6. Grzegorz Bronowicki
7. Marcin Kowalczyk
8. Piotr Polczak
9. Mariusz Lewandowski
10. Dariusz Dudka
11. Rafał Murawski
12. Jacek Krzynówek
13. Jakub Błaszczykowski
14. Łukasz Piszczek
15. Ireneusz Jeleń
16. Roger Guerreiro
17. Radosław Majewski
18. Szymon Pawłowski
19. Euzebiusz Smolarek

zawodnicy rezerwowi:
1. Sebastian Przyrowski
2. Grzegorz Wojtkowiak
3. Tomasz Jodłowiec
4. Tomasz Bandrowski
5. Sławomir Peszko
6. Tomasz Zahorski

Wg mnie kadra optymalna. Cieszy mnie powolanie Kowalczyka i Jelenia ;).
Troche jestem zaskoczony, ze w kadrze nie znalazl sie Zahorski..
Widac, ze selekcjonerowi spodobal sie Polczak i Pawlowski.

Nieszpodzianka jest brak Zurawskiego i Wasilewskiego.
Brakuje mi Brożka :|


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2008, 23:23

Dość dobre powołania Leo chociaż póki co forma piłkarzy jest wielką niewiadomą. W końcu ligi jeszcze nie grają a sparingi to są tyle warte co nic.

Bardzo cieszy powołanie Jelenia. Wreszcie wraca do łask. Żal Krzynówka, który za wyczyny na EURO nie powinien mieć już nic wspólnego z naszą kadrą. Niepotrzebnie zajmuje tylko miejsce młodszym. Brak Żurawskiego? Bardzo dobrze, tylko pytanie czy to nie jest wina jakiejś jego kontuzji? Może nie jest w pełni sił... bo jak dla mnie wcale nie musi już grać w kadrze.

Po kompromitacji na EURO pora wietrzyć kadrę i włączać do niej młodych, nowych zawodników. Jeśli Leo zrobi to umiejętnie i z umiarem to możemy mieć całkiem ciekawy zespół.


ODPOWIEDZ