Polacy w ligach zagranicznych

Serie A, Premier League, La Liga, Bundesliga, Liga Mistrzów, a nawet Ekstraklasa!
ODPOWIEDZ
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 19:51

Nie znalazłem na forum podobnego tematu, a przydałoby się miejsce do dyskusji na temat poczynań naszych piłkarzy na świecie. W tym temacie można byłoby rozmawiać o transferach, formie i wynikach osiąganych przez ich drużyny, a zarówno umieszczać strzelone przez nich bramki.

Do założenia tego tematu natchnął mnie transfer Marka Saganowskiego z Southampton do Aalborg BK ( mistrz Danii ). Moglibyśmy tu dzielić się takimi informacjami bez konieczności zakładania nowego tematu.

Co sądzicie o tym posunięciu Saganowskiego? Dobrze czy źle zrobił? Patrząc na pieniądze pewnie będzie zarabiał mniej, ale patrząc na względy sportowe będzie grał regularnie w pierwszym składzie ( powinien grać ).
Według mnie jak najbardziej słuszne posunięcie. Będzie walczył o występy w kadrze. Wreszcie polski piłkarz na poziomie nie sugerujący się pieniędzmi...

P.S. Nie wiem czy dobry pokój. Z jednej strony mowa o polskich piłkarzach, zaś z drugiej - grających za granicą. Jeśli zły pokój to grzecznie proszę o przeniesienie do działu Piłka Nożna - Polska.

P.S. 2 Temacik można podkleić żeby nie zniknął z pola widzenia, bo nie zawsze głośno o naszych piłkarzach za granicą...


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 19:58

Saganowski wybral dobry klub. Dlaczego?
a) Jego klub prawdopodobnie zagra w LM w III fazie ELiminacji jego nowy zespol spotka sie z Mistrzem Litwy.
b) W Southampton odstawiono lepiej placanych zawodnikow od kadry ( Zapewne ze wzgledu na premie dla zawodonikow)
c) Swieci to druzyna ktora bedzie walczyc wylacznie o utrzymanie w Coca-Cola Championship

Polak bedzie jednym z bardziej znanych zawodnikow w nowym klubie. Mam nadzieje, ze rostrzela sie podobnie jak mialo to miejsce w Guimares.

Jedynym minusem tego transferu jest dalsza droga do kady. Liga pilkarska w Dani nie cieszy sie zbyt wielkim szacunkiem. Dlatego jego jedyna szansa na pokazanie sie selekcjonerowi beda ewentualnie mecze w LM ( Oczywiscie jezeli Aalborg zagra w tych rozgrywkach a sam Saganowski wywalczy sobie miejsce w pierwszym skladzie)

A tak dla ciekawskich. Przegrana zespolo FBK Kowno spowoduje najprawdopodobniej, ze do Hearts przeniesie sie byly pilkarz Wisly Krakow- Adrian Mrowiec ( Dla mnie pilkarz anonimowy)
pikito pisze:A w barwach FBK wystepuje Adrian Mrowiec - moze to solidny obronca jak na lige litewska :smile: Pozyjemy zobaczymy. :)
Jak dobrze pamietam to kiedy Mrowiec gral w rezerwach Wisly byl napastnikiem.. Jednak to tylko wspomnienia z managera 2005
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2008, 20:14 przez Nevermind, łącznie zmieniany 1 raz.


Safin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 marca 2005
Posty: 323
Rejestracja: 02 marca 2005

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:11

Mysle ze gra w Danii za duzym minusem nie jest. Sagan w Polsce nie jest anonimowy wiec na pewno beda go obserwowac.
A co do 1 pkt to nalezaloby poczekac i to do konca 2meczu. FBK wyeliminowalo Glasgow a to nie jest druzyna do bicia, w koncu finalista P. Uefa. A w barwach FBK wystepuje Adrian Mrowiec - moze to solidny obronca jak na lige litewska :smile: Pozyjemy zobaczymy. :)
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2008, 20:12 przez Safin, łącznie zmieniany 1 raz.


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:11

Też jestem zdanie że Saganowski zrobił dobrze.Choc to że nie grywał w Southampton było tylko i wyłącznie jego wina.W poprzednim sezonie dostal tyle szans a strzelił tylko 3 gole.
Mnie osobiście ciekawi sytuacja Smolarka.Nowy trener go nie chce a ten na siłe chce pozostać w klubie.Miał okazje przejść do Toulousy,ale sam zrezygnował.Ogólnie to już nie wierze żeby ten piłkarz się sprawdzil w Primiera Division.
Choć w ostatnio strzelił gola w sparingu z Olympiakosem Pireus.Notabene klubem, który interesuje się Smolarkiem.
a teraz podobno Benfica


Benfica wypożyczyła Reyesa.
W takiej sytuacji raczej wątpie w przyjście Smolarka. A jęsli chodzi o jego transfer do Francji to podobno wszystko było już dogadane,ale Ebi zaprotestował.
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2008, 20:20 przez Niasty, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:17

Sytuacja Smolarka przypomina "trochę" sytuację Ronaldo. Robi się już powoli śmieszna.

Jeśli w klubie na prawdę nie chcą Smolarka to nie wiem po co chłopak się upiera żeby tam zostać. Nie będzie mu łatwo zyskać przychylności trenera jak i kibiców. Jeśli Toulusea go rzeczywiście chciało powinien w ciemno brać tą ofertę. W lidze francuskiej mógł odbudować i formę i nazwisko. Na pewno łatwiej mógł się pokazać innym lepszym zespołom niż w Hiszpanii.

Chciała go Toulusea, chciał Olympiakos a teraz podobno Benfica... Skończy się pewnie tak, że zostanie w Racingu bo po EURO jego notowania spadły. Oby tylko jego kariera nie stanęła z tego powodu w miejscu.

Co do innych piłkarzy jestem bardzo ciekaw postawy Michała Janoty ( Feyenoord ), Adriana Sikory ( Murcia ) i Adama Kokoszki ( Empoli ).


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:28

steru pisze: Chciała go Toulusea, chciał Olympiakos a teraz podobno Benfica... Skończy się pewnie tak, że zostanie w Racingu bo po EURO jego notowania spadły. Oby tylko jego kariera nie stanęła z tego powodu w miejscu.

Co do innych piłkarzy jestem bardzo ciekaw postawy Michała Janoty ( Feyenoord ), Adriana Sikory ( Murcia ) i Adama Kokoszki ( Empoli ).
Wiec tak. Tuluza chciala pozyskac Smolarka, ale jemu nie podobal sie klimat Francji. Kiedy ostatecznie zdecydowal sie grac w tym klubie, zarzad pozyskal Sorena Larsena z Schalke.

W Benfice priorytetem jest Garcia z Espanyolu i Portillo z Ossasuny.
Niasty pisze: Benfica wypożyczyła Reyesa.
W takiej sytuacji raczej wątpie w przyjście Smolarka. A jęsli chodzi o jego transfer do Francji to podobno wszystko było już dogadane,ale Ebi zaprotestował.
Reyes pewnie w Benfice bedzie skrzydlowym takim jakim byl Simao.

A co do Portowcow to dla nich najwazniejszy jest Edu z Betisu, Ebi jest jedynie alternatywa.

Smolarek bedzie pewnie jokerem w barwach Santander. Pierwsze miejsce w kadrze beda miec Tchite i Munitis.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:36

Juventino90 pisze:Wiec tak. Tuluza chciala pozyskac Smolarka, ale jemu nie podobal sie klimat Francji. Kiedy ostatecznie zdecydowal sie grac w tym klubie, zarzad pozyskal Sorena Larsena z Schalke.
Po tylu latach spędzonych w Holandii i Niemczech, nagle mu się coś we Francji nie podoba? Sądzę raczej, że poszło o kasę...
Juventino90 pisze:Smolarek bedzie pewnie jokerem w barwach Santander. Pierwsze miejsce w kadrze beda miec Tchite i Munitis.
Osobiście nie zależy mi jakoś wyjątkowo na osobistych sukcesach Smolarka. Patrzę na niego przez pryzmat kadry. Bo jak w formie było dobrej to i do kadry wnosił bardzo dużo. Teraz będzie jakimś tam rezerwowym to i kadra na tym straci. Oby ta sytuacja jakoś pozytywnie się rozwiązała...


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:47

Juventino90 pisze: Smolarek bedzie pewnie jokerem w barwach Santander


Raczej 4 napastnikiem bo chyba Racing sprowadził jakiegos bramkostrzelnego gracza z drugiej ligi.
No chyba że Smolarek błyśnie formą.


Steru pisze:Co do innych piłkarzy jestem bardzo ciekaw postawy Michała Janoty
Mnie takżę ciekawi jego postawa w sparingach gra podobno bardzo dobrze.
Ale jestem bardzo negatywnie nastawiony co do postawy innego naszego piłkarza z Holandii.Mam na myśli Radosława Matusiaka.Gdzieś czytałem że koledzy z druzyny mają mu za złe że tyle zarabia a gra bardzo słabo.
Na dodatek klub sprowadził Bavantorue Kalou a Gerald Sibon jest podobno w bardzo dobrej formie.Według mnie Matusiak to gwiazda jednego sezonu(a nawet jednej połowy sezonu.)co zresztą potwiedził jego angaż w Wiśle.


Obrazek
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:56

Niasty pisze: Raczej 4 napastnikiem bo chyba Racing sprowadził jakiegos bramkostrzelnego gracza z drugiej ligi.
No chyba że Smolarek błyśnie formą.
Na miejscu Smolarka bardziej martwilbym sie postawa Ivana Bolado :wink:

A co do Janoty jest on przyszlosciowym zawodnikiem podobnie jak Krychowiak, Fojut czy Rybus ale na kadre jeszcze za wczesnie.. Janota bedzie mial naprawde silna konkurencje.

Wy wymieniacie Sikore.. A ja jestem ciekaw postawy Piszczka. Moze to byc zastepca Krzynowka. Wywalczyl sobie miejsce w skladzie Herthy, nawet wbil trzy bramki Nistru Otaci w II fazie EL LM. A bede tez obserwowal gre Obraniaka. Kto wie moze i on zagra w reprezentacji z rozelkiem na piersi.
A taka ciekawostka. Do Polskiej ligi zawitalo dwoch Brazylijczykow z polskimi paszportami sa to Leo Markovski i Thiago Cionka. Pierwszy bedzie gral w Gorniku, zas drugi w Jagielloni.
Bacznie obserwujcie naszych rodakow w OE :smile:
steru pisze: Faktycznie gra bardzo dobrze. Strzela sporo bramek, asystuje. Trener go ma na oku w kontekście sezonu, bo został włączony do 1 składu Feyenoordu jako jeden z dwóch młodzieżowców.
A tym drugim chyba jest czarna perla z Holandii. Wijnaladum ;)..
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2008, 21:51 przez Nevermind, łącznie zmieniany 1 raz.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 20:58

Niasty pisze:
Steru pisze:Co do innych piłkarzy jestem bardzo ciekaw postawy Michała Janoty
Mnie takżę ciekawi jego postawa w sparingach gra podobno bardzo dobrze.
Faktycznie gra bardzo dobrze. Strzela sporo bramek, asystuje. Trener go ma na oku w kontekście sezonu, bo został włączony do 1 składu Feyenoordu jako jeden z dwóch młodzieżowców. To zdecydowanie dobry prognostyk na przyszłość. Na kadrę oczywiście jeszcze za wcześnie ale Leo już mu się chyba podczas 2 meczy przyglądał.
Niasty pisze:Ale jestem bardzo negatywnie nastawiony co do postawy innego naszego piłkarza z Holandii.Mam na myśli Radosława Matusiaka.Gdzieś czytałem że koledzy z druzyny mają mu za złe że tyle zarabia a gra bardzo słabo.
Na dodatek klub sprowadził Bavantorue Kalou a Gerald Sibon jest podobno w bardzo dobrej formie.Według mnie Matusiak to gwiazda jednego sezonu(a nawet jednej połowy sezonu.)co zresztą potwiedził jego angaż w Wiśle.
Matusiak się skończył :lol: Miał dobry sezon w Bełchatowie, połasił się na kasę, wyjechał na zachód gdzie nic mu nie wyszło i nawet po powrocie do Polski nie odbudował formy. Niestety jest to smutna, często spotykana sytuacja z Polakami za granicą...


Niasty

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 815
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 22:27

Juventino90 pisze: Wy wymieniacie Sikore.. A ja jestem ciekaw postawy Piszczka. Moze to byc zastepca Krzynowka. Wywalczyl sobie miejsce w skladzie Herthy, nawet wbil trzy bramki Nistru Otaci w II fazie EL LM. A bede tez obserwowal gre Obraniaka. Kto wie moze i on zagra w reprezentacji z rozelkiem na piersi.


Piszczek rzeczywiście niezle gra w sparingach,myśle własnie że to będzie jego sezon.Rok nauki w Bundeslidze ma już za sobą i teraz kiedy dobrze zna te lige powinien grać lepiej.Tym bardziej że trener Favre na niego stawia i darzy go zaufaniem.
Ale bardziej mnie ciekawi Blaszczykowski znów dobrze gra w sparingach,i mam nadzieje że tym razem w lidze pójdzie mu dobrze,bo poprzedni sezon co by tu nie mówic miał przeciętny.
A co do Obraniaka to on chyba nie może grać w kadrze Polski dlatego że grał we Francuskiej młodzieżówce.
Jeśli chodzi o Matusiaka to śmiem twierdzić że gdyby zostal w GKS na cały sezon to i tak nie zrobiłby kariery za granicą.Po prostu nie te umiejętności.


Obrazek
drozdi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 marca 2007
Posty: 1412
Rejestracja: 06 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 23:12

Niasty pisze: A co do Obraniaka to on chyba nie może grać w kadrze Polski dlatego że grał we Francuskiej młodzieżówce.
poprawcie mnie jeśli sie myle ale wydaje mi sie że jeśli nie grał w dorosłej reprezentacji to nadal będzie mógł grać dla Polski


Obrazek
mrowka423

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 marca 2006
Posty: 203
Rejestracja: 12 marca 2006

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 23:25

drozdi pisze:
Niasty pisze: A co do Obraniaka to on chyba nie może grać w kadrze Polski dlatego że grał we Francuskiej młodzieżówce.
poprawcie mnie jeśli sie myle ale wydaje mi sie że jeśli nie grał w dorosłej reprezentacji to nadal będzie mógł grać dla Polski
Masz całkowitą racje. Obraniak może grać dla Polski, gdyż nie grał dla dorosłej reprezentacji Francji. Sam piłkarz wykazuje chęć do gry w biało - czerwonych barwach. :ok:


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 08 sierpnia 2008, 23:35

Z tym, że Obraniak ma ponad 23 lata. Dokładnie 24. Pisało gdzieś, że piłkarz grający dla innej młodzieżówki musi podjąć decyzje dla której reprezentacji chcą grać do 23 roku życia. Więc Obraniak nie bedzie mógł dla nas zagrać. To by tłumaczyło dlaczego Beenhakker uważa, że nie może on grać.


steru

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 września 2003
Posty: 2783
Rejestracja: 12 września 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2008, 07:58

El Mass-turbo pisze:Z tym, że Obraniak ma ponad 23 lata. Dokładnie 24. Pisało gdzieś, że piłkarz grający dla innej młodzieżówki musi podjąć decyzje dla której reprezentacji chcą grać do 23 roku życia. Więc Obraniak nie bedzie mógł dla nas zagrać. To by tłumaczyło dlaczego Beenhakker uważa, że nie może on grać.
Bodajże decyzje musi podjąć do 21 roku życia i przy okazji posiadać paszport w tym momencie... Jego papiery leżą u prezydenta i czekają na rozpatrzenie bez potrzeby. I tak nie zagra dla reprezentacji Polski. FIFA nawet jeśli dostanie obywatelstwo, zablokuje jego możliwość do gry w reprezentacji Polski.

Inna sprawa, że może być przy tym dużo szumu to i może selekcjoner Francji zwróci na niego uwagę :wink:


ODPOWIEDZ