Finanse Juventusu

Klubowe finanse, stadion, marketing, nowe logo i wiele innych. Podyskutuj na temat najważniejszych spraw związanych z Juventusem.
ODPOWIEDZ
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 22:56

Misiu kolorowy, drugi i ostatni raz linkuje ci temat dotyczący stadionu Juventusu: http://www.forum.juvepoland.com/viewtop ... start=2160

Wejdź, przeczytaj co napisałem i jak będziesz miał jeszcze jakieś przemyślenia to podziel się z nami tam, a nie tutaj ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:09

San Holo pisze:To, że Torino to klub z większą historią to nie ulega wątpliwości, 7 mistrzostw Włoch robi wrażenie, nawet, jeśli były zdobywane w piłkarskiej prehistorii.
Połowa pucharów z twojej sygnatury też była zdobywana w piłkarskiej prehistorii.

San Holo pisze:Ale generalnie pod względem piłkarskim Torino nie robi chyba już na nikim wrażenia, cały XXI wiek lawirując między Serie A a Serie B, z jednym występem w Lidze Europy. To już nawet Getafe w tym wieku dwukrotnie grało w pucharach (w tym doszło do ćwierćfinału LE) i dwa razy dochodziło do finału krajowego pucharu (+ zajęło w tym roku bardzo wysokie, piąte miejsce w LL).
I jakie ma to przełożenie na kibiców? Średnio nieco ponad 10 tysięcy w najlepszym sezonie w historii klubu...

Leganes i Vallecano niewiele mniej i niewiele więcej.

Torino? Ponad 21 tysięcy.

Zresztą wypisując te trzy drużyny chyba mylisz miasto Madryt z metropolią Madrytu, a ta liczy sobie... ponad 4,5 miliona mieszkańców.

Miasto Turyn nie ma nawet miliona.


San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:19

@jackop, mordeczko, ode mnie to wszystko w tym temacie, zresztą ta "dyskusja" i tak zeszła z sensu/braku sensu budowy większego stadionu na przerzucanie się klubami z Turynu i Madrytu.

@DonPaolo możesz wskazać, które puchary z mojej sygnatury były zdobywane w latach 40., bo jedyne mistrzostwo Torino nie pochodzące sprzed 80 lat to te z 1976 roku.


1902 Para Siempre

Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:27

San Holo pisze:Poza tym, naprawdę myślicie, że jakbyście zbudowali stadion na 60 tysięcy miejsc za wyższa cenę niż ten, który jest obecnie, to dziś nie mielibyście zdecydowanie większych zysków i więcej pieniędzy w kieszeni? Inwestycja zwróciłaby się szybko, mając na względzie sukcesy piłkarskie, a później zaczełaby na siebie zarabiać znacznie prężniej niż robi to teraz ten 40-tysięcznik. Wiadomo, mówię o tym czysto hipotetycznie, a to było ryzyko, które nie każdy byłby w stanie podjąć.
Kto w erze post farsopoli tj. niemal corocznych rotacji na stanowisku trenera, braku dobrych wyników sportowych mógł przewidzieć, że Juventus aż tak zdominuje własne podwórko i będzie corocznym nie tylko uczestnikiem LM, ale również jednym z corocznych kandydatów do gry w finale.

Nie było to wszystko takie oczywiste jakie wydaje się dziś obecnie.

Można się oczywiście przyczepić co do liczby miejsc, ale czy takie tłumy przychodziłyby na mecze z dolną połówką tabeli to bym nie powiedział. ten stadion jeśli już powiększać to max. o 10-15 tysięcy krzesełek więcej to już byłoby ryzyko w kontekście jakiegoś kryzysu sportowego, a taki pewnie jeszcze nie raz dotknie ten klub.

Stadion jest świetny, a jego kameralne wnętrze i wydźwięk dodają mu uroku i co najważniejsze klimatu. Myślę, że komfort oglądania też jest lepszy niż z perspektywy jakiegoś dwa razy większego molocha.
San Holo pisze:@DonPaolo możesz wskazać, które puchary z mojej sygnatury były zdobywane w latach 40., bo jedyne mistrzostwo Torino nie pochodzące sprzed 80 lat to te z 1976 roku.
Wielka mi różnica między latami 40. a 50. :whistle:

Rozumiem więc, że puchary Realu zdobywane w tej dekadzie będą "gorsze" od tych zdobywanych przez inne drużyny w zbliżającej się nowej dekadzie?


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:30

San Holo pisze:@jackop, mordeczko, ode mnie to wszystko w tym temacie, zresztą ta "dyskusja" i tak zeszła z sensu/braku sensu budowy większego stadionu na przerzucanie się klubami z Turynu i Madrytu.
W takim razie możesz się doinformować. Skoro byłeś (chyba) zainteresowany za każdym razem pytając dlaczego nie mamy 60 tyś. to w temacie o stadionie masz odpowiedź, do której link podałem ci 5 lipca. Jakbyś zajrzał zamiast kontynuować "dyskusję" tutaj, to nie musiałbyś się teraz przerzucać ;)
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2019, 23:32 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
San Holo

Madridista
Madridista
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2018
Posty: 425
Rejestracja: 12 lipca 2018

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:32

Don Paolo pisze:.
Stadion jest świetny, a jego kameralne wnętrze i wydźwięk dodają mu uroku i co najważniejsze klimatu. Myślę, że komfort oglądania też jest lepszy niż z perspektywy jakiegoś dwa razy większego molocha.
Nie zawsze moloch wyklucza się ze "świetnym klimatem".
San Holo pisze:@DonPaolo możesz wskazać, które puchary z mojej sygnatury były zdobywane w latach 40., bo jedyne mistrzostwo Torino nie pochodzące sprzed 80 lat to te z 1976 roku.
Wielka mi różnica między latami 40. a 50. :whistle:

Rozumiem więc, że puchary Realu zdobywane w tej dekadzie będą "gorsze" od tych zdobywanych przez inne drużyny w zbliżającej się nowej dekadzie?
Nie będą, dla mnie puchar to puchar, nie ważne czy zdobyty na początku tego czy zeszłego wieku.

@jackop - link widziałem, przeczytałem, dziękuję za podrzucenie :-)


1902 Para Siempre

Obrazek
Tony Montana

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:39

jackop pisze:Na budowę stadionu wyłożyliśmy mniej, niż na sprowadzenie 3jki Brazylijczyków Obrazek "Piękne" czasy.

Tak tylko przypominam, że to temat o finansach, a nie historii Torino ;)
Eee nie, jak sobie to policzyłeś? Stadion kosztował nas 105-122 (różne źródła różnie podają jest nawet kwota 155 - to pewnie po przebudowie również całego okolicznego terenu, nie tylko koszt stadionu) melonów euro: https://pl.wikipedia.org/wiki/Allianz_Stadium_(Turyn) co i tak jest kwotą ekstremalnie tanią i korzystną jeśli weźmiesz sobie pod uwagę końcowy koszt np. niewiele większego Stadionu Narodowego (a jeśli ktoś weźmie jeszcze pod uwagę ile kosztowały dekadę temu materiały we Włoszech, a ile u nas, ile tam kosztuje robocizna, a ile u nas, jakie były płace to po prostu mózg roz...... ).

Kosztowo do dzisiaj ciężko uwierzyć jak oni zamknęli się w tym budżecie, po prostu :hello:

Dla porównania koszt naszego najnowocześniejszego stadionu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_N ... _Warszawie

Edit. Zajrzałem teraz na szybko, ciekawa analiza. Rozchodzi mi się jedynie o to, że pakiet 3 Brazylijczyków nie kosztował nas więcej, niż 122 melony ;) Więc na budowę stadionu nie wyłożyliśmy mniej, niż kosztował ten "pakiet" ;)
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2019, 23:47 przez Tony Montana, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 lipca 2019, 23:44

Zrozumiałbyś, gdybyś podobnie jak kolega San Holo zajrzał do właściwego tematu, do którego link wrzucałem już 2 razy ;)
San Holo pisze:@jackop - link widziałem, przeczytałem, dziękuję za podrzucenie :-)
Proszę bardzo.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2019, 20:35

Nie wiem gdzie to wrzucić to daje tutaj.

https://www.juventus.com/en/tickets/pri ... ces-table/

Ceny biletów na mecz z Napoli. Ja tam się nie dziwi, że oni strajkują.


Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 14:40

https://www.<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.pl/post/sytuacj ... ku-mercato

Warte aby rzucić okiem (pomimo ze konkurencyjny portal).


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 15:17

Przemo90 pisze:https://www.<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.pl/post/sytuacj ... ku-mercato

Warte aby rzucić okiem (pomimo ze konkurencyjny portal).
Dobra analiza pokazująca dlaczego nas na nic nie stać - za dużo dziadków z wysokimi kontraktami. Zaraz się okaże że skończymy jak Milan parę lat temu...


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 15:33

Może i próba dobra, ale zawiera kilka błędów, w tym błąd u samej podstawy tych obliczeń. Wskaźnik jest wyliczany na poziomie planowanych zysków, a te wyliczono na zaledwie +40 niż w roku poprzednim co wymagałoby kilku przykrych wydarzeń:
- szybkie odpadnięcie z LM,
- zmniejszone zyski z dnia meczowego
- zmniejszone zyski z działalności bieżącej

Z tego co kojarzę to 40 milionów więcej osiągniemy w tym sezonie na samych wzrostach wartości umów marketingowych (samo plus 30 z Jeepa).

Kolejne błędy dotyczą zawodników, którzy mają odejść, nie zanotowany m.in. odejścia Perina (ewentualnego) czy Spinazzoli (a dodano całkiem duży koszt Pellegriniego). Po za tym z tego co widzę zastosowano podstawową stawkę podatkową dla nowych zawodników bez uwzględnienia wchodzącej w życie preferencji podatkowej.


MaxFromJam89

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 60
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 15:50

Poulinho pisze:

Kolejne błędy dotyczą zawodników, którzy mają odejść, nie zanotowany m.in. odejścia Perina (ewentualnego) czy Spinazzoli (a dodano całkiem duży koszt Pellegriniego). Po za tym z tego co widzę zastosowano podstawową stawkę podatkową dla nowych zawodników bez uwzględnienia wchodzącej w życie preferencji podatkowej.
Z tego co widze to jednak uwzględniono - Ramsey i Rabiot 7 mln Netto i 10,5 mln brutto, De Ligt 7,5 netto i 11,4 mln brutto - to są już stawki według nowej preferencji podatkowej.

Pozostali zawodnicy albo przyszli z SerieA, albo nie przebywali za granicą na tyle długo, aby ich nowa preferencja podatkowa objęła.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 07 sierpnia 2019, 15:57

MaxFromJam89 pisze:
Poulinho pisze:

Kolejne błędy dotyczą zawodników, którzy mają odejść, nie zanotowany m.in. odejścia Perina (ewentualnego) czy Spinazzoli (a dodano całkiem duży koszt Pellegriniego). Po za tym z tego co widzę zastosowano podstawową stawkę podatkową dla nowych zawodników bez uwzględnienia wchodzącej w życie preferencji podatkowej.
Z tego co widze to jednak uwzględniono - Ramsey i Rabiot 7 mln Netto i 10,5 mln brutto, De Ligt 7,5 netto i 11,4 mln brutto - to są już stawki według nowej preferencji podatkowej.
Nie, pensje dalej są liczone z maksymalną stawką podatku (43% od dochodu powyżej 75.000)


fivapoPL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 marca 2017
Posty: 310
Rejestracja: 13 marca 2017

Nieprzeczytany post 21 sierpnia 2019, 17:22

Juve, zaktualizowana sytuacja na rynku transferowym: tyle zebrał z transferów i wydał na zakupy.

Juventus kontynuuje plan sprzedaży: do tej pory Fabio Paratici przyniósł 130 milionów do klubu Juventus i osiągnął zyski kapitałowe w wysokości 82,7 miliona (dane zostaną częściowo rozłożone na rok zakończony 30 czerwca, a częściowo na 2019 / 20). Dzięki operacji Rugani, coraz bliżej Roma (prawdopodobna pożyczka z obowiązkiem wykupu), duet bianconeri niemal doprowadziłby do równowagi kampanię zakupową mistrzów Włoch.

Leonardo Spinazzola: sprzedany do Rzymu za 29,5 miliona. Zysk kapitałowy: 26,6 mln.

Moise Kean: sprzedany Evertonowi za 27,5 miliona. Zysk kapitałowy: 22,5 miliona.

Joao Cancelo: sprzedany do Manchester City za 65 milionów. Zysk kapitałowy: 28,6 mln.

Rogerio: sprzedany Sassuolo za 4 miliony. Zysk kapitałowy: 3 miliony.

Leonardo Mancuso: sprzedany firmie Empoli za 4 miliony. Zysk kapitałowy: 2 miliony.


ODPOWIEDZ