Serie A 19/20 (7): Inter 1-2 JUVENTUS F.C

Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Zablokowany
prezes3c

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2011
Posty: 491
Rejestracja: 17 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:50

Brawo panowie, zwycięstwo i interem smakuje zawsze wyjątkowo. A pozbawienie ich fotelu lidera i szansy na klubowy rekord zwycięstw z rzędu jest jeszcze piękniejsze :D Brawo Igła za wykończenie z zimną krwią. Brawo Ronaldo za walkę, dziś mega pechowo, ale bramki jeszcze przyjdą hurtem.

Na minus zdecydowania Berna, kompletnie niewidoczny, Matuidi źle przyjmuje piłkę, biega trochę bez sensu, Cuadrado to podanie wzdłuż naszego pola karnego :facepalm: i kilka głupich strat.

No nic, wracamy na fotel lidera i już go nie oddamy.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:50

Brawo Igła, kolejny raz dwa zwycięstwo w derbach. Lider przed przerwą reprezentacyjną. Jest pięknie! FORZA JUVE!!


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:50

Już nawet nie pamiętam, kiedy po raz ostatni zwycięstwo na San Siro tyle ważyło i tak wyśmienicie smakowało <3 Juventus Sarriego nabiera kształtów, na taką drużynę czekałem od bardzo dawna, choć zakładam, że to dopiero początek. Trzeba mu też przyznać, że świetnie trafił ze zmianami, bo rezerwowi zrobili bramkę. Cieszy też gol Dybali po bardzo długiej przerwie.


badecki

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2009
Posty: 168
Rejestracja: 24 września 2009

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:51

Zweryfikowani. Dziękuje. Dobranoc.


Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:52

Taki Juve mi się podoba - ładna gra i kolejne 3 punkty.

Dziś już było wyraźnie widać (podobnie jak z Bayerem, ale mam tu na myśli Serie A), że Sarri robi dobrą robotę. Gość ma pomysł na każdego zawodnika i jednak umie robić rotację i zmiany w trakcie meczu. Właśnie tak się powinno robić zmiany - 60. - 70. minuta, gdzie gracz wchodzący ma 20-30 minut, żeby się pokazać a nie 5 przy zmianie w 85. minucie. Cuadrado ogarnia prawą stronę, Pjanic środek a w ataku odświeżony duet HD.


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:54

Dlaczego nie wszedł Ramsey ?

1.Juventus czyli wszystko wraca na swoje miejsce.


Mozna

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Posty: 133
Rejestracja: 25 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:55

Trzeba przyznać, że dziś teatr jednego aktora, świetnie się to oglądało, pomimo kilku błędów w defensywie. Tak naprawdę przez większość meczu, pomimo remisu, nie można było się do niczego przyczepić bo to szczęście nam nie sprzyjało. Ręka De Ligta, spalony Ronaldo po świetnej akcji, poprzeczka itd. CR7 dzisiaj świetny, warto zwrócić uwagę na kluczowe podanie przy zwycięskiej bramce.
Reasumując, dużo niepotrzebnych nerwów ale tym lepiej smakuje wygrana.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:57

Bardzo ważne zwycięstwo, rewelacja! :bravo:

Natomiast skłamałbym gdybym teraz napisał, że dzisiejszy Juventus mi się podobał. Długimi momentami nie podobał mi się i to bardzo. Zrzucam to trochę na karb zmęczenia po Lidze Mistrzów. Indywidualnie niepewny Szczęsny i De Ligt, przesłaby Bernardeschi, w drugiej połowie z minuty na minutę gasnący Khedira i Dybala, po wejściu Bentancur raczej marny. Zespołowo złe poruszanie się w momencie posiadania piłki, bardzo rozrzuceni piłkarze, wolno transportowana piłka, często nikt przed linią piłki nie wychodził do prostopadłego podania (co jest kluczem w zamyśle Sarriego). Byłoby co poprawiać.

Wracając do pozytywów. MotM wg mnie Pjanić do spółki z Cuadrado. Przyjemnie patrzy się na tę dwójkę, zwłaszcza Kolumbijczyk mnie osobiście zaskakuje. Mam problem z oceną Matuidiego, bo z jednej strony grał dobrze bez piłki i nieźle w destrukcji, z kolei z piłką przy nodze kaleczył chyba najbardziej z naszych. Podobnie sprawa ma się z De Ligtem - ewidentnie dobre (i nieproste) interwencje przeplecione bardzo słabymi i elektrycznymi. Dybala tak sobie, Ronaldo mnie zawiódł - w takich spotkaniach wymagam przede wszystkim od niego.

Generalnie Inter zagrał co najwyżej przeciętnie. Dodatkowo podczas meczu stracili dwóch absolutnie kluczowych piłkarzy - Sensiego i Godina, tego drugiego zastąpił młody, niedoświadczony Bastoni. Byłbym bardzo poirytowany, gdybyśmy nie wykorzystali takich okoliczności.


Obrazek
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:57

Brawo, brawo, brawo, brawo. Świetne spotkanie i zasłużony powrót na swoje miejsce !


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:58

prezes3c pisze:
06 października 2019, 22:50
Matuidi źle przyjmuje piłkę, biega trochę bez sensu, Cuadrado to podanie wzdłuż naszego pola karnego :facepalm: i kilka głupich strat.
Wymieniłeś dwóch najlepszych zawodników na boisku.

No dobra, 2 z 3, bo jeszcze Pjanić.
Ostatnio zmieniony 06 października 2019, 22:59 przez stahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 22:59

pumex pisze:
06 października 2019, 21:37
Przede wszystkim gol dla Interu to nie efekt jakiejś przypadkowej ręki, a tego, że tuż po bramce Dybali całkowicie oddaliśmy pole gry, chyba pierwszy raz w tym sezonie.
Pumi, po strzeleniu pierwszej bramki to my mieliśmy jeszcze poprzeczkę Ronaldo, to mogło zamknąć ten mecz.

Jestem pod wrażeniem Sarriego, Bernardesci w pierwszym składzie, zmiany Bentancur (CO ZA ASYSTA!) i E.Can - totalnie niezrozumiałe dla mnie posunięcia, a tu jedziemy z nimi po całości. Tu nie ma co mówić o przypadku, to była dominacja. Oczywiście praca jeszcze jest do wykonania, bo daliśmy Interowi pewne szanse, których dać nie powinniśmy, ale jest dopiero październik.

NAJLEPIEJ Pjanic, Matuidi i Cuadrado.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 23:00

szczypek pisze:
06 października 2019, 22:59
pumex pisze:
06 października 2019, 21:37
Przede wszystkim gol dla Interu to nie efekt jakiejś przypadkowej ręki, a tego, że tuż po bramce Dybali całkowicie oddaliśmy pole gry, chyba pierwszy raz w tym sezonie.
Pumi, po strzeleniu pierwszej bramki to my mieliśmy jeszcze poprzeczkę Ronaldo, to mogło zamknąć ten mecz.
Tak, to prawda. Ale niedługo potem zapachniało Allegrim na dość długie minuty.


Obrazek
Gandalf8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2007
Posty: 1635
Rejestracja: 26 marca 2007

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 23:09

Jeszcze kilka słów o obronie: de Ligt karny po ręce, Bonucci jedna głupia strata w pierwszej połowie i poza tym dobra gra obu zawodników, Sandro mimo całego meczu z kartką, odważne interwencje, Cuadrado dużo ofensywnej gry, ale i obronie ok.

Podobało mi się jeszcze zachowanie naszych kibiców - 45 minuta a na trybunach słychać: "Juve, Juve" :D


Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać
W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 23:18

stahoo pisze:
06 października 2019, 22:58
prezes3c pisze:
06 października 2019, 22:50
Matuidi źle przyjmuje piłkę, biega trochę bez sensu, Cuadrado to podanie wzdłuż naszego pola karnego :facepalm: i kilka głupich strat.
Wymieniłeś dwóch najlepszych zawodników na boisku
Nie mam zamiaru się przepychać, ale widziałeś jak oni przyjmowali piłkę bez asysty rywala i ile zagrożenia pod naszą bramką z tego wynikało? :whistle: Juan jeszcze coś robił, ale Matuidi był turbo rzadki.

Mecz pewnie oglądałoby się przyjemniej gdyby nie ten dzban Rocchi. Nie wiem który był gorszy, on czy Bernardeschi.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 października 2019, 23:26

jackop pisze:
06 października 2019, 23:18
stahoo pisze:
06 października 2019, 22:58
prezes3c pisze:
06 października 2019, 22:50
Matuidi źle przyjmuje piłkę, biega trochę bez sensu, Cuadrado to podanie wzdłuż naszego pola karnego :facepalm: i kilka głupich strat.
Wymieniłeś dwóch najlepszych zawodników na boisku
(...) Matuidi był turbo rzadki.
Z piłką przy nodze - tak. Ale poza tym zrobił dziś wiele dobrego, nie ignoruj tego.

Jeszcze tak przed snem sobie myślę, że dzisiejszy Inter miał wiele wspólnego z ówczesnym Juventusem Conte. Bardzo słabo radzili sobie z pressingiem (jak Juve niegdyś), biedna ławka (jak Juve niegdyś), środkowy napastnik nadal niekoniecznie służy Antkowi do zdobywania goli, a raczej jest klasycznym targetmanem, który ma robić za ścianę z betonu, Lautaro to jaka (dużo) bardziej pracowita wersja Vucinicia.

Wobec zadaniowości środkowego napastnika w wizji Conte, tym bardziej zastanawiam się nad sensem wydania aż 70 milionów na Lukaku. Myślę, że za połowę tej sumy spokojnie można by znaleźć tęgą, rosłą 9-tkę na szpicę, które będzie się rozpychać i odgrywać partnerom. Taką rolę (w sumie ze sporym powodzeniem, biorąc pod uwagę sztywne wykonywanie taktyki) pełnili m.in. budżetowy Matri czy Llorente i jakoś to wyglądało.


Obrazek
Zablokowany