Mercato (LATO 2024) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
ODPOWIEDZ
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 1013
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 13:28

Absolutnie jestem przeciwny tego typu pomysłom jak Greenwood, mamy pilniejsze wydatki, a Soule nawet jeśli słabszy (nie kwestionuję, to już kwestia oceny każdego z osobna), to jednak darmowy. Zdecydowanie wolałbym postawić na niego, a zaoszczędzone pieniądze władować w pomoc lub boczny obrońca gdzie też wesoło nie jest poza Cambiaso.

@Mrozzi, co do Giuntoliego racja, to będzie mercato po którym będzie go można dopiero oceniać, dlatego liczę, że te wszystkie plotki okażą się tylko plotkami, a facet ma ciekawy pomysł jak wzmocnić zespół nawet przy naszych skromnych środkach finansowych.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7386
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 14:35



:chiellini:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 14:46

jackop pisze:
10 maja 2024, 14:35


:chiellini:
No i ekstra

Niech wszyscy najważniejsi zostaną + powrót Fagiolego za 10 dni, Soule,Huijsena może Barenechea, jakieś drobne wzmocnienia może Anglik i jazda . Jak znów będziemy robić wielką wymianę pomocy, albo wielu piłkarzy, to znów będzie potrzebny czas na zgranie, zrozumienie itp itd i znów w budowie ..


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9916
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 14:53

Nie uwierzę, że Giuntoli mu zaoferuje umowę na tych samych warunkach co ma obecnie. Chyba nikt by tego nie zrobił prócz MA. Dla mnie bełkot. Już widzę jak nowy trener przebiera nogami na myśl o współpracy z nim.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2779
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 15:08

Nicram_93 pisze:
10 maja 2024, 13:28
Absolutnie jestem przeciwny tego typu pomysłom jak Greenwood, mamy pilniejsze wydatki, a Soule nawet jeśli słabszy (nie kwestionuję, to już kwestia oceny każdego z osobna), to jednak darmowy. Zdecydowanie wolałbym postawić na niego, a zaoszczędzone pieniądze władować w pomoc lub boczny obrońca gdzie też wesoło nie jest poza Cambiaso.
Ja akurat jestem bardzo za Greenwoodem. Przecież on, patrząc czysto na umiejętności będzie wciągał nosem tę ligę. Wiem, wiem, kwestie reputacji i PR-u. Ale czy można mieć jeszcze gorszą reputacje, niż my ? :prochno: Więc wiele to nie zmieni.
Jak by do niego dołączyli też Calafiori, Di Gregorio, Koopmeiners bądź Zirkzee to będzie miał już z czego rzeźbić Motta. Choć znając życie stracimy Bremera.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3986
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 15:45

Kwestia jak do przebudowy, która jest nieunikniona będzie podchodził Giuntoli i spółka. Wspominany Marotta w 2 okienka praktycznie wymienił prawie 90% składu:

ostatni mecz sezonu 2009/10 Buffon-Zebina-Cannavaro-Chiellini-Grosso-Salihamidzić-Poulsen-Marchisio-Candreva-Iaquinta-Del Piero ławka: Manninger,Caceres,Legrotaglie,Camoranesi,Amauri,Paolucci,Trezeguet

pierwszy sezonu 2011/12 Buffon--Barzagli-Bonucci-Chiellini-Lichtsteiner-Vidal-Pirlo-Marchisio Estigarribia-Matri-Pepe ławka:Storari,DeCeglie,Pazienza,Gacherrini,Elia,Del Piero, Quagliarella



Raptem 4 graczy licząc też szerszą kadrę a Alex odszedł po sezonie 11/12 w dwa okienka. Osobiście uważam, ze teraz aż tak radykalnych działań nie potrzebujemy, gdyż mamy zdecydowanie bardziej rozwojową drużynę niż w 2009/10, ale też pewnie bez sporych zmian się nie obejdzie. Tylko pytanie, czy Giuntoli będzie chciał wszystko załatwić za jednym zamachem czy rozkładać na 2 a może i 3 okienka. Pewnie kwestia ilości hasjów będzie to determinowała.

Teretycznie w tej chwili mamy 27 graczy w kadrze, w tym sezonie 3 było kompletnie bezużytecznych Pogba,MDS,Djalo praktycznie bezużyteczni Sandro, Fagioli, wiele też nie pograli Caviglia, Alcaraz, ogólnie tylko 13 graczy ma 1k minut, pewnie do końca sezonu będzie to 15, także z reszty Wybitny ekspert z ławki korzystał tyle co nic. Owszem w przyszłym sezonie dojdzie 8 spotkań w Europie, ale chyba nie ma sensu patrząc na liczby z obecnego sezonu tę kadrę poszerzać znacząca. A przechodząc do nazwisk, zostać wg mnie powinni przede wszystkim:
Szczęsny, Pinsoglio, Gatti, Bremer, Cambiaso, Fagioli, Loca, Chiesa, Yilidz cóż krótka lista, no ale taki mamy klimat, niestety.
Nie sądzę by realne było wymienienie aż tylu graczy w jedno mercato stąd tacy gracze jak Danilo, Kennie, Rugani też mogą być rozważani do pozostawienia w składzie na dogodnych warunkach.
Z powracających z wypożyczeń : Soule, Barenechea

Doliczyłem się i to na siłę raptem 14 graczy, co też pokazuję jak "mocną" kadrę mamy w tej chwili.

Z zawodników których nie wymieniłem nie sądzę by udało się jakikolwiek sensownych pieniądz uzyskać a i tak kilku a w szczególności Djalo i Miretti powinien iść gdzieś na wypożyczenie, to samo wg mnie Huijsen, w Romie coś pograł ale te 600 minut to trochę za mało, a dobrze byłoby żeby grał gdzieś ciągle i zbierał szlify piłkarskie.
Wracając do reszty zbędnych graczy to chyba poza Ilingiem ciężko liczyć na oferty 10 mln + za kogokolwiek innego, nie mniej sama oszczędność na pensjach Milika, Keana, Kosticia, Weaha, Mdsa, Perina czy miejmy nadzieję odchodzących za friko Alcaraza, Sandro i Rabiota to już dobry pieniądz się zwolni, coś koło 60 mln wyjdzie. Bez szału ale jednak większość to oszczędności na pensjach, czyli odciążenie budżetu na lata i zrobienie pewnej większej rezerwy na pensje graczy. Gorzej będzie z samym hajsem na tranfery. Dlatego mimo wszystko osobiście poświeciłbym Vlaho, nawet za kwotę rzędu 50 mln, kwota ta plus kolejne 13 mln zwolnione z pensji pozwoli na większą swobodę na rynku a potrzeb naprawdę będzie dużo.

To mercato będzie ciekawsze niż kilka poprzednich kampanii ligowych razem wziętych. A Giuntoli będziemy mógł się wykazać czy jest cokolwiek warty.

Choć osobiście obawiam się, że polecą młodzi, zostanie szrot a kasa będzie przepalona na 1-2 graczy a reszta łatana jakimiś dziwnymi dealami ala Alcaraz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7386
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 10 maja 2024, 16:34

@up Zgadzam się z Adim we wszystkim :ok:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2493
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 00:03

Dopóki nie poznamy nazwiska nowego trenera i jaką formacją będzie grał, ciężko jest coś przewidywać.
Wydaje mi się, że tańsze do złożenia byłoby 4:3:3, pomimo przymusu dokooptowania kogoś do pomocy.
W tej formacji chyba największe ryzyko, bo nie wiadomo czy da się jeszcze "odzyskać" Locatelliego i jak sobie poradzi Fagioli po powrocie ( powinien zagrać w dwóch ostatnich kolejkach, żebyśmy dostali chociaż cząstkową odpowiedź ). Czy Barrenechea da radę w większym klubie ( mocno na niego liczę )? Najlepiej dokupić Samardzicia, bo powinien mało kosztować. Typ jest pewnie do wypromowania i sprzedaży za 2-3 lata, bo przy jego ojcu nie napalałbym się na długą współpracę.
Resztę uzupełniałbym jakimś wypożyczeniem Amrabata ( kolejny ryzykowny transfer ) i zostawiłbym McKenniego, bez przedłużenia kontraktu, niech dogra sezon i szuka sobie nowego klubu z kartą na ręku.

Atak z grubsza powinien być obsadzony tercetem Chiesa, Vlahović i Soule w podstawie. Dodatkowo Yildiz, może ten Weah ( choć jego kompletnie nie widzę w ofensywie ), jakiś Laurient za sprzedaż Ilinga ( no chyba, że będzie chciał zostać ). Milikiem bym wcale nie pogardził jakby musiał zostać. W dobrze działającym kolektywie, swoje strzeli.

W obronie pewnie przyjdzie ten Calafiori i to powinno wystarczyć na środek. Problem jest z bokami, bo tam tylko Cambiaso prezentuje odpowiedni poziom. Trzeba będzie się przemęczyć sezon z Il Capitano na boku, na który to bok nie ma już pewnie siły i kogoś dokooptować na ławkę.

Z odchodzących to chyba poświęciłbym Huijsena, bo widzę marne szansę na jego rozwój w tym klubie. Będzie szkoda, bo przy optymalnej opcji mógłby zastąpić za rok Bremera ( czuje że odejdzie prędzej czy później ), ale jakieś niepopularne ruchy będzie trzeba wykonać. Chyba wolę żeby zostali Soule i Berrenechea.

Miretti na wypożyczenie, bo potrzebuje regularności, a może zaskoczy tak jak Soule we Frosinone. Do tego ten Djalo niech się gdzieś ogra i może się okaże, że wejdzie w buty po Bremerze. Może ktoś wykupi Kosticia za drobne, może Keana. Z tych ochłapów coś się powinno zebrać na jakiegoś "rezerwistę". Rabiocik oczywiście papa. Coś nie widać wielkiej kolejki po niego, tak samo jak i rok temu.

No chyba że 4-2-3-1, wtedy na trequartiście Fagioli z Yildizem? Zirkzee jest zdecydowanie za drogi.
Transfermarkt podaje, że ten Greenwood jest całkiem uniwersalny, bo może zagrać na obu skrzydłach i na szpicy. Mam mieszane uczucia co do tego grajka, zwłaszcza, że zainteresowanie nim pachnie spieniężeniem Soule, ale miałbym go na radarze, o ile będzie w przystępnej cenie, bo te plotki o rzekomych żądania United są z kosmosu.

Ot, takie moje luźne przemyślenia na temat mercato, skład bez jakiś większych szaleństw, z półśrodkami, ale żeby to wyczyścić, potrzebne będzie kilka okienek.


Gontar

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2021
Posty: 21
Rejestracja: 23 stycznia 2021

Nieprzeczytany post 13 maja 2024, 23:13

Jak oglądałem parę razy Atalante, to mimo wszystko ten Scamacca fajnie wygląda. Dużo lepiej się zastawia i walczy niż Vlaho. Myślę, że to by była fajna opcja do uzupełnienia Serba w ataku.


Fino alla Fine
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1430
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2024, 10:57

Bo Gasperini rozwija indywidualnie zawodników jak mało kto. Dzisiejsza Atalanta ma personalnie niewiele wspólnego z tą sprzed czterech lat, a znów jest na bardzo wysokim poziomie. Od dawna powtarzam, gdybyśmy zatrudnili Siwego w miejsce Allegriego, moglibyśmy w ogóle nie robić zakupów. Co najwyżej po to, żeby uzupełnić luki po wygasających kontraktach.


Oldfan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 listopada 2022
Posty: 311
Rejestracja: 04 listopada 2022

Nieprzeczytany post 14 maja 2024, 16:38

Ktoś coś wie o tym Gudmundssonie ? Pytam o grę, jakieś cechy co go wyróżniają, a nie o cyferki ... To sam mogę sprawdzić.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1200
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 14 maja 2024, 17:03

Gasp podobno straszny burak i cham. Nie wiem czy to prawda ale jeśli tak to nigdy nie trafi do klubu dżentelmenów.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1430
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2024, 17:33

Michael_M pisze:
14 maja 2024, 17:03
Gasp podobno straszny burak i cham. Nie wiem czy to prawda ale jeśli tak to nigdy nie trafi do klubu dżentelmenów.
Potrafi prowokować i wdawać się w pyskówki z innymi trenerami w trakcie meczów. Ciągnie się za nim jeszcze jakaś anegdota, że uderzył swojego piłkarza pięścią w twarz, ale szczegółów nie znam. Czyli w sumie sporo jak na standardy Juventusu.

Tylko że tych miłych, uprzejmych w garniturach już przerabialiśmy i łajno to daje.

U Gaspa nie byłoby stojanowa, nie byłoby też miejsca na starszyznę, która mówi trenerowi jak chce grać. U niego każdy <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> na drużynę albo wypad. Nie obchodziłoby mnie jakimi metodami ustawiałby nasze nabzdyczone panienki do pionu, zresztą niektóre z nich czasem aż same się o to proszą.

No ale tak jak napisałeś, szans na to nie ma. Raczej w ogóle nie jest brany pod uwagę.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8645
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 maja 2024, 19:19

I właśnie taki Gasp nadawałby się do tych miękiszonów bez ambicji jakie są w Juve.


Obrazek
lenor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 1042
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2024, 08:33

Gasp to musiałaby być opcja długofalowa. Pamiętacie przygodę z Interem?


Nie wiem czy stać nas na kolejne przejściowe sezony


ODPOWIEDZ